Karaman'da Eğitim Öğretime Kar Engeli - Resmi Açıklama Geldi

28 Aralık Karaman'da kar tatili ile ilgili ilk duyuru geldi. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 28 Aralık Cuma günü il genelinde eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı.

Karaman'da Eğitim Öğretime Kar Engeli - Resmi Açıklama Geldi

Karaman'da olumsuz hava koşullarından dolayı yarın eğitim öğretime ara verildi. Kentte devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanmadan dolayı şehir genelinde okulların tatil edildiği açıklandı. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından kar tatili ile ilgili, "İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle 28 Aralık 2018 Cuma günü Karaman merkez ve merkeze bağlı köylerimizde eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir." denildiği görüldü.

KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ İNTERNET SAYFASINDAKİ DUYURU İÇİN TIKLAYIN.

Karaman'da olumsuz hava koşulları eğitim öğretime engel oldu!

Karaman genelinde süren kar yağışı, buzlanma ve aşırı don il genelinde okulların tatil olmasına neden oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşullarının yarında devam edeceği , 28 Aralık'ta İl Merkezi ile bağlı köylerdeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarının tatil edileceğini bildirdi.

KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Mevlüt KUNTOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü 1960 da Konya´nın Karahüyük köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde bitirdi. 1981 yılında Konya İmam Hatip Lisesini, 1985 yılında da Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1986 yılında Siirt Eruh YİBO’da göreve başladı. 1988-1991 yıllarında Eruh Lisesi Müdürlüğü, 1991-2004 yılları arasında ortaokul ve ilköğretim okulu müdürlüğü yaptı. 2004 yılında Konya Selçuklu A.Hazım Uluşahin İlköğretim Okulu Müdürü iken Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 19.12.2012 tarihinde Mardin, 04.02.2015 tarihinde ise Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 09.02.2017 tarihinde başladığı Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine halen devam etmektedir.