İlk Derece Amirlik Eğitimine Başvurular Devam Ediyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Amirleri Eğitim Merkezi tarafından yapılacak ilk derece amirlik eğitimine başvurular devam ediyor detaylar haberimizde.

İlk Derece Amirlik Eğitimine Başvurular Devam Ediyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2017 yılı 3. Dönemi için Polis Amirleri Eğitim Merkezine ilk derece amirlik eğitimi için 1000 kişi alınacağı duyurulmuştu. Ön başvuruları 8-15 Şubat tarihleri arasında alınan eğitime başvurular devam ediyor. Alım yapılacak adayların 50 si kadın 950 si erkek olacak. Eğitimde başarılı olan adaylar komiser yardımcılığına terfi edecek. Son başvuru tarihi ise 8 Mart Çarşamba.

Başvuru şartları adayın emniyet teşkilatında 2 yıl çalışmış olması ve 45 yaşından gün almamış olması olarak belirlenmişti. Emniyet mensupları arasından 2 yıl çalışma süresini doldurmuş ve 45 yaşından gün almamış polis memurları, Betpas başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurlarının yapmış olduğu ön başvurular personel bilgi sistemi üzerinden 8-15 Şubat 2017 tarihleri arasında alınmıştı. Ön başvuruları alınan ve sınav ücretini ödeyen adayların Polis Amirleri Eğitim Merkezine şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Komiser Yardımcısı adaylarının başvuruları 81 ilin Emniyet Müdürlüklerinde ve aday Merkez Teşkilatı Personeli ise Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğünde oluşturulacak müracaat kabul komisyonunda 1-8 Mart tarihleri arasında (5 Mart Pazar günü hariç) alınacak.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA