Hacı Bayram Veli, Sinop ve Gazi Üniversitesi Yeni Eğitim Yılı Kararını Açıkladı

Son dakika haberi: 3 üniversite daha yeni eğitim yılı hakkında kararını açıkladı. Gazi Üniversitesi , Sinop ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri uzaktan eğitim kararı aldı.

Hacı Bayram Veli, Sinop ve Gazi Üniversitesi Yeni Eğitim Yılı Kararını Açıkladı

Son dakika haberi: 3 üniversite daha yeni eğitim yılı hakkında kararını açıkladı. Gazi Üniversitesi , Sinop ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri uzaktan eğitim kararı aldı.

11 Eylül 2020 Cuma 18:55
Hacı Bayram Veli, Sinop ve Gazi Üniversitesi Yeni Eğitim Yılı Kararını Açıkladı

3 üniversite uzaktan eğitim uygulayacak.

3 Üniversiteden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada 3 üniversitenin uzaktan eğitim kararı aldığına yer verildi. İşte son açıklamalara göre uzaktan eğitim kararı alan üniversiteler.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin yaptığı son dakika açıklamasında, yeni tip koronavirüs sebebiyle 5 Ekim'den itibaren güz dönemi boyunca ön lisans ve lisans düzeyindeki tüm programlarda derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılacağını bildirdi.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite öğrencilerinin iyi eğitim almaları, güçlü, donanımlı, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu birer birey olarak yetişmelerinin en büyük arzuları olduğunu vurguladı.

Bunlardan daha da önemlisinin öğrenciler, aileleri ve tüm vatandaşların sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmesi olduğunu belirten Tekin, bu hususun Anayasa dahil tüm metinlerde de koruma altına alındığına dikkati çekti.

SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Sinop Üniversitesi ttarafından yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi::

"Bu kapsamda lisansüstü programlarımızdaki tüm dersler ile İlahiyat Fakültesi birinci sınıfındaki Arapça, Kur'an ve Osmanlıca derslerinin yanı sıra Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojisi Programı 1 ve 2. sınıftaki tüm derslerin yüz yüze verilmesine, aynı zamanda isteğe bağlı İngilizce/Arapça hazırlık sınıfındaki derslerin yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir."

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Gazi Üniversitesi, corona nedeniyle güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeylerde teorik dersler ve bunlarla ilgili laboratuvar uygulamalarının uzaktan (çevrimiçi/online) ve dijital öğretim yöntemleri ile yapılmasını kararlaştırdı.

Üniversitenin internet sayfasında yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde, “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi”ndeki tavsiyeler de dikkate alınarak ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeylerde teorik dersler ve bunlarla ilgili laboratuvar uygulamalarının Üniversitemizce sunulan imkânlarla uzaktan (çevrimiçi/online) ve dijital öğretim yöntemleri ile yapılması,
 

Uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu (staj vb.) programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenememesi durumunda “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi”ndeki tavsiyeler dikkate alınarak ilgili enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu kurullarının gerekli planlamayı yapması,
 

Üniversitemiz Tıp, Diş, Eczacılık, Sağlık Bilimleri Fakülteleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi”ndeki tavsiyelerde ifade edilen gerekli korunma tedbirleri sağlanarak fiziksel koşullar ve öğrenci sayıları dikkate alınarak yapılması zorunlu olan intörn ve diğer klinik ve saha uygulamalarının seyreltilmiş gruplar şeklinde ilgili fakülte ve meslek yüksekokulların kurullarınca planlanması,
 

Öğretmenlik Uygulaması, Okul Deneyimi vb. ders ve faaliyetlerin, pandemi süreci göz önünde bulundurularak gerekli korunma tedbirleri alınarak uygun yöntemlerle ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde planlanması,
 

Ara sınavların şeffaflık, denetlenebilirlik ve ölçülebilirlik esasları doğrultusunda belirlenecek ilkelere göre dijital ortamlarda veya ilgili akademik birimler tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre gerçekleştirilmesi, dönem sonu sınavlarının nasıl yapılacağının ise salgının seyrine göre değerlendirilmesi ve planlanması,
 

COVID-19 salgının ülkemizdeki seyri doğrultusunda, öngörülemeyen veya ortaya çıkan yeni durumlarla ilgili düzenlemelerin, ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda Üniversitemizin yetkili kurulları tarafından yapılması,
 

Alınan kararlar doğrultusunda enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının yetkili kurullarının gerekli planlamayı yaparak web sayfalarından öğrencilerimize duyurmalarına.

KAMUBULTENİ.COM | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.