CHP Manisa Mil. Özgür ÖZEL'den Sözleşmeli Öğretmen Mülakatları Hakkında Flash Yönerge!

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel,KPSS sınavının başvuru tarihi ile sözleşmeli öğretmenlik mülakat tarihinin aynı gün olduğunu tespit ettiklerini belirterek,Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a konu hakkında önemli sorular bulunduran yazılı yönerge verildi.

CHP Manisa Mil. Özgür ÖZEL'den Sözleşmeli Öğretmen Mülakatları Hakkında Flash Yönerge!

15 Mart 2017 tarihinde başlayıp 21 Mart 2017 tarihinde sona erecek olup 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatlarına başvuru zamanının açıklanmasının ardından,hükümet kanadına muhalefet partisinden bir yazılı önerge geldi.CHP Manisa Milletveki Özgür Özel,Milli Eğitim Bakanı İzmet Yılmaz’a,KPSS başvurularının başvuru tarihi ile ÖABT gerektiren alanların mülakatlarının neden aynı tarihe konulduğu hakkında soru önergesi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel’in vermiş olduğu yazılı önergede ise şunlar belirtilmektedir;

‘’ Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasanın 98. maddesi ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygıyla arz ederim.

Casinovale style="font-size:13.0pt">Milli Eğitim Bakanlığı 17 Şubat 2017 tarihli duyurusuyla sözleşmeli öğretmenlerin başvuru ve atanmasıyla ilgili takvimi açıklamıştır. Bu takvimde ön başvuruların 15 Mart 2017 tarihinde başlayacağı belirtilmiş ve sözlü sınavların 24 Nisan 2017 - 13 Mayısa 2017 tarihlerinde arasında bitmesi hedeflenmiştir. ÖSYM'nin açıkladığı takvime göre Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın başvurularının Mart ayı içerisinde olduğu düşünüldüğünde 24 Nisan'da başlayacak sözlü mülakatlarda atansın atanmasın tüm adaylar yeniden KPSS'ye başvurmak zorunda kalacak ve ciddi mağduriyet oluşacaktır.’’

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a sunmuş olduğu yazılı yönergenin tam metni için tıklayınız.

Alımı yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenin kadro dağılımı için tıklayınız.

24 Mart 2017 tarihinde başlıyacak sözlü sınav merkez yerleri için tıklayınız.

Kamu personeli,işkur,sydv,banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA