CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan LGS ile İlgili Çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, eğitim bileşenlerinin görüşlerinin de alınmasının ardından İOKBS ve LGS sınavlarının ertelenmesine yönelik çağrıda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan LGS ile İlgili Çağrı!

Kaya, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, özel koşullara uygun, daha radikal kararlar alınması, çocuk ve gençleri rahatlatacak alternatifler üzerinde düşünülmesi ve tartışılması gerektiğini belirtirken, 7 Haziran'da 1 milyon 670 bin öğrencinin sınava giriş kayıtlarının otomatik olarak MEB tarafından yapıldığını fakat koşulların ağırlığı ve çocukların psikolojisinin bu sınavı kaldıracak durumda olmadığını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, "Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a açık çağrımızdır. Siyasi baskılara boyun eğmeyin. Eğitime ilişkin kararlarda inisiyatifi ele alın. Eğitim bilimci kimliğinizi kullanın. Eğitimin bileşenlerinin görüşlerini de alarak Sağlık Bakanlığını ve Bilim Kurulunu bilgilendirin. İOKBS ve LGS sınavlarının ertelenerek uygun bir tarihe alınmasına öncülük edin. Çocuklarımız, velilerimiz ve öğretmenlerimiz sizden bunu bekliyor. Bilim, akıl ve irade siyasal baskılara feda edilmesin." ifadelerini kullandı.