BİLSEM Sonuçları Açıklandı! İşte Sorgulama Ekranı!

Merakla beklenen BİLSEM sınav sonuçları açıklandı.19 Mart-8 Mayıs tarihleri ​​arasında değerlendirilen sınavın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklamasıyla açıklandı. Öğrenci ve velilerin merakla beklediği BİLSEM sorgulama ekranı aşağıdadır.

BİLSEM Sonuçları Açıklandı! İşte Sorgulama Ekranı!

Bilsem Nedir?
Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM); Örgün eğitim kurumlarında öğrenimine devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzikal yetenek alanlarında üstün yetenekli olduğu tespit edilen öğrencilere destekleyici eğitim vermek amacıyla ve yeteneklerini sonuna kadar kullanmalarını sağlamak amacı ile destek eğitimi veren özel eğitim kurumlarıdır.

1- Basamak:Aday Belirleme Öğretmen, öğrencinin yetenek alanına uygun gözlem formu doldurur.
2- Basamak:Bilsem Sınavı Grup Tarama Aday gösterilen öğrenciler grup tarama uygulamasına tabi tutulur.
3-Basamak: Bilsem Sınavı Bireysel Değerlendirme Grup tarama aşamasında başarılı olan öğrenciler bireysel değerlendirme aşamasına alınır.

Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında her biri  ayrı ayrı yapılmaktadır. Bireysel değerlendirme aşamasında Genel Müdürlük tarafından belirlenen puan barajını geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine yerleşmeye hak kazanacak. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim süreci ile ilgili iş ve işlemler il tanılama sınav komisyonları tarafından yürütülecektir.

Bilsem Bireysel Değerlendirme Sınav Tarihi
Bilim ve Sanat Merkezleri ilk sınavının ardından değerlendirmeye alınacak olan öğrenciler 13 Haziran tarihinden 12 Ağustos gününe kadar BİLSEM sınavlarına alınacak
Bilsem Takvimi 2022

Değerlendirme süreci: 19 Mart-8 Mayıs 2022

Değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edilmesi: 13 Mayıs 2022

İtiraz başvurularının alınması: 16-23 Mayıs 2022

İtirazların değerlendirilmesi: 24-30 Mayıs 2022

Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilan edilmesi: 19 Ağustos 2022

SONUÇ SORGULAMA