AÖF Ek Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu! İşte Kayıt ve Başvuru Tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Ek Yerleştirme internet başvuru ve kayıt tarihleri belli oldu.

AÖF Ek Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu! İşte Kayıt ve Başvuru Tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların, internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 2 Ekim 2018 tarihinde başlayacağı duyuruldu.

AÖF'ten bugün yapılan duyuruda Ek yerleştirme işlemleri için İnternet başvurularının 2 Ekim'de başlayacağı 5 Ekim 2018 tarihinde sona ereceği belirtilirken İnternet başvurularının https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/Default.aspx adresinden gerçekleşeceği vurgulandı.

İnternet başvuru ve kayıt tarihlerinin, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihlere göre değişiklik gösterilebileceğine dikkat çekilen resmi duyuruda, internetten başvuru yapmayan adayların kayıt yaptıramayacağı, sadece internetten başvurunun da kayıt yerine geçmeyeceği belirtildi. AÖF duyurusunda ayrıca şu ifadelerin yer aldığı görüldü : 

nternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

5 Ekim 2018 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri 2 Ekim 2018 Salı günü başlayıp,


5 Ekim 2018 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.


Mazeretli Kayıt İşlemleri 5 Ekim 2018 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.


Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Önlisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2017-2018 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 2-5 Ekim 2018 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir.

Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Fakültemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.

Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Adaylar, 2-5 Ekim 2018 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir.

Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 5 Ekim 2018 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir.

5 Ekim 2018 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır.

Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA