8 ve 12. Sınıflara EBA'da Canlı Sınıf -Canlı Sınıf Nasıl Oluşturulur? Nasıl Açılır?

EBA 'da 8 ve 12 'inci sınıflar için canlı sınıf oluşturma özelliği geliyor. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama yaptı. Peki EBA 'da canlı sınıf oluşturma özelliği nasıl olacak? Canlı sınıf nasıl oluşturulacak? İşte detaylar.

8 ve 12. Sınıflara EBA'da Canlı Sınıf -Canlı Sınıf Nasıl Oluşturulur? Nasıl Açılır?

EBA 'ya canlı sınıf oluşturma özelliği geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu ve "Entegre uzaktan eğitim yaklaşımıyla, bir; TRT EBA TV yayın programlarını, iki; EBA'yı internet üzerinden öğrencinin kendi başına kullanımını, üç; öğretmen ve öğrencinin buluşabileceği EBA Canlı Sınıf uygulamasını devreye alıyoruz. Öğrencilerimiz bu üç bileşeni birlikte kullanacaklar. Planlamamız buna göre yapıldı. Kullanım saatleri ayarlandı. Her öğrencinin üç kaynaktan da yararlanması için düzenlemeler oluşturuldu. 12 sınıfımız var, televizyonun yayın akışını sınıflara göre bölmemiz, çocukların öğrenme saatlerini düşünmemiz, internet kullanıcı yoğunluğunu altyapıya göre dağıtmamız gerekiyor. Şu an bu planlamanın uygulaması üzerinde çalışıyoruz. Bu üçlü kullanımı ikinci haftadan itibaren uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan , ""Bu arada, 8 ve 12'nci sınıfların öğrencileri ve öğretmenleri için EBA kullanım süreleri artırılarak canlı sınıf desteğini devreye alıyoruz. Canlı sınıfla öğrencilerimiz kendi öğretmenleriyle EBA üzerinden bir sınıf ortamında ders işleyebilecekler. Yine 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerimiz için YKS ve LGS'de sorumlu oldukları ve birinci dönemin başından itibaren işledikleri konulara yönelik programlar hazırlıyoruz. Bu süreçte özellikle 8'inci sınıf öğrencilerimizin sınav hazırlık rutinlerine destek olmak için bir soru-çözüm saati hazırladık. Çocuklarımız bu saatlerde kendileri için hazırlanan örnek soruları ekrandan takip ederek çözebilecekler. İlk etapta uzaktan eğitimi bir hafta düşündüğümüz için öğretmenlerimizi göreve davet etmemiştik. Ancak sürecin uzaması ile öğretmenlerimiz canlı sınıf uygulamasıyla evlerinde görev alacaklar. Öğrenci-öğretmen etkileşimini teşvik edecek bir çalışmayı hazırladık. Televizyon dersleriyle eş güdümlü olarak öğretmenler kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp, soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip, çalışma gönderecekler." " dedi.

CANLI SINIF OLUŞTURMA NASIL YAPILACAK?

MEB 'den canlı sınıf oluşturma ile ilgili yapılan açıklamada, "Okul yöneticiniz tarafından açılacak canlı sınıf bilgilerine EBA Sayfam alanından ulaşabilirsiniz." denildi.

Sistem kısa süre içined açılacak. Canlı sınıf oluşturma sayfası açıldığında bildirimle haberdar olmak , ders programından haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN