2023 EKPSS Atama Kontenjanları Belli Oldu: 3500 Kişi Ayrıldı Bakın Kontenjanlar Nasıl!

Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile 3500 personel atayacak. Kontenjanlar belli oldu. İşte haberin detayları...

2023 EKPSS Atama Kontenjanları Belli Oldu: 3500 Kişi Ayrıldı Bakın Kontenjanlar Nasıl!

Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak.

- Engelli öğretmen atamasına kimler başvurabilecek

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak." bilgisini paylaştı.

E- Engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri

Atama için başvurular, 3 Nisan'da alınmaya başlanacak, 7 Nisan Cuma günü saat 16.00'da son bulacak. Tercihler ise 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru "personel.meb.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

- Engelli öğretmen ataması tarihi

Atamaların 25 Nisan'da gerçekleştirileceğini duyuran Bakan Özer, "8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun." dedi.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN