18 Bin 925 İlkokul, Lise ve Üniversite Öğrencisine Yardım Bugün Hesaplara Yattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 18 binden fazla şehit ve gazi çocuğu öğrenciye yardım paralarının bugün hesaplara yattığına yer verildi.

18 Bin 925 İlkokul, Lise ve Üniversite Öğrencisine Yardım Bugün Hesaplara Yattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, 18 bin 925 şehit ve gazi çocuğu öğrenciye eğitim yardımı verileceği duyuruldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yardım kapsamında ilk paraların hesaplara bugün yatırıldığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şehit çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine ve çocuklarına eğitim ve öğretim yardımı ödenmesine ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu’muz tarafından 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun ek 79 uncu maddesi kapsamına giren şehit, harp ve vazife malulü çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine her yıl öğrenim seviyeleri esas alınarak ödenen Eğitim ve Öğretim Yardımı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kişi başına yıllık;

İlköğretim öğrencileri için (1-8. Sınıflar) 1.769,10 TL

Lise öğrencileri için 2 bin 653,65 TL

Yüksekokul öğrencileri için 3.538,20 TL’dir.

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 18.295 öğrenciye toplam 44 milyon 77 bin TL eğitim ve öğretim yardımı ödüyoruz.

Hak sahiplerinin talep etmelerine gerek kalmaksızın öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilmiştir. Eğitim ve öğretim yardımı söz konusu öğrencilerimizin hesaplarına yatırılmıştır.

Kurumuzca öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin eğitim ve öğretim yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecektir.

Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/Egitim adresinden T.C. Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecektir."

YENİ POLİS-ASKER-MEMUR ALIMLARINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubumuza katılmak ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için >>>> TIKLAYIN

Kamubulteni.com | Ankara - ÖZEL HABER