2019 MSB Kadın-Erkek Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı-KPSS'siz ve 60 KPSS ile

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS şartsız ve 60 KPSS ile kadın erkek astsubay alımı yapılacağına yer verildi. İşte ilanlar.

2019 MSB Kadın-Erkek Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı-KPSS'siz ve 60 KPSS ile

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS şartsız ve 60 KPSS ile kadın erkek astsubay alımı yapılacağına yer verildi. İşte ilanlar.

09 Ekim 2019 Çarşamba 07:51
2019 MSB Kadın-Erkek Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı-KPSS'siz ve 60 KPSS ile

Son dakika haberi: MSB astsubay alımı ilanı yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ön lisans mezunu adaylar arasından astsubay alımı yapılacağına yer verildi. 

İşte MSB PERTEM duyurusu:

1. Başvurunuzu yapmadan önce yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen hususları/şartları yerine getirmediğinizin/taşımadığınızın tespit edilmesi/anlaşılması durumunda adaylığınızın sonlandırılacağını unutmayınız.

 2. Adaylar başvuru şartlarının tamamına uygun olmak zorundadırlar. Uygun olmadığı, temin faaliyetlerinin (eğitim dahil) herhangi bir aşamasında tespit edilenlerin adaylığı sonlandırılacaktır.

 3. Başvuruda doldurulması gereken bütün bölümler tam ve doğru olarak doldurulmalıdır.

 4. Tercihlerinizi yaparken mezun olduğunuz önlisans/lisans programına uygun olmak şartıyla mümkün olduğunca hem muharip hem de yardımcı sınıflardan tercihte bulununuz. Seçim aşamalarından başarılı olmanız halinde almanız gereken sağlık raporu kriterleri, muharip ve yardımcı sınıflar için farklı olacağından [örneğin; sevk edildiği hastaneden D-1'e (muharip sınıf) göre muvazzaf astsubay olamaz, D-2'ye (yardımcı sınıf) göre muvazzaf astsubay olur" kararlı sağlık raporu alan bir aday yalnızca muharip sınıflardan tercihte bulunmuşsa, sağlık raporu uygun olmadığından tercihlerine yerleştirilemeyecek, yardımcı sınıflarda da tercihi bulunmadığından elenecektir] hem muharip sınıftan hem de yardımcı sınıftan tercih yapmanız lehinize olacak, duruma göre elenmenize engel olabilecektir.

 5. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan erbaş ve er adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır.

 6. Tüm tebligatlar, https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde yayınlanacağından ve gerektiğinde kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılacağından adayların sınav aşamalarını müteakip https://personeltemin.msb.gov.tr adresini takip etmeleri, başvuru esnasında GSM telefon numaralarını tam ve eksiksiz olarak doldurmaları, telefon numaraları değiştiğinde en kısa zamanda MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığına dilekçe ile başvurarak güncellenmesini sağlamaları gerekmektedir.

 7. Başvuru ekranında adayların doldurdukları bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki müeyyidelerden adaylar sorumludur.

 8. Verilen bilgilerin eksik ve hatalı olduğunun tespit edilmesi hâlinde aday elenmiş kabul edilecek ve işlemleri sonlandırılacaktır.

 9. Tercihlerim sayfasının bilgisayar çıktısını alıp saklayınız.

 10. Başvurular idarenin uygun göreceği bir tarihte sonlandırılabilecektir.

 11. Başvuruda bulunan adayların seçim aşaması sınavlarına çağrılması; aday başvuru miktarına göre idarece belirlenen tarihlerde https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacak/duyurulacaktır. Bu nedenle; ilgili adayların internet adresini sürekli takip etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf astsubay olarak istihdam edilmek üzere, TABLO-1’de gösterilen kaynak okullarına göre mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel alınacaktır. Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan kadın ve erkek adaylardan;

(1) 01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular), (b) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular),

(2) Yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO-1’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (yurt içi eş değer programlar dikkate alınmayacak, lisans mezunu adayların mezun olduğu program kaynak okul programı olarak kabul edilecek, lisans mezunu adayların mezun olduğu ön lisans programları kaynak okul programı olarak kabul edilmeyecektir.)

(3) Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO1’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar, (bu durumda olan adaylar; başvuru ekranından “Eğitim Bilgileri” başlığının altında bulunan ‘Eğitim Bilgisi Ekle’ butonuna tıklayarak açılan penceredeki bilgileri girecek, daha sonra ‘Ekle’ düğmesine tıklayarak girdiği bilgileri kaydedecek, müteakiben “Eğitim Bilgileri” alanında bulunan ‘Diploma/Denklik Bel.Yükle’ butonuna tıklayarak, önceden taratılmış denklik belgesini sisteme yükleyecektir, söz konusu belgeyi sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

(4) 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans veya 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSS P93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2017 yılı ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecektir.)

(5) Bando sınıfına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak Genel Kültür Sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu maksatla Bando sınıfına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

(6) Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

(7) Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler,

(8) Askerlik hizmetinden terhis olanlar (hakkında “Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),

(9) Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler, başvurabilecektir.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

BAŞVURU EKRANI

İlana başvurular internet üzerinden alınacak. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki link üzerinden 24 Ekim 2019 'a kadar müracaatını yapması ggerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayın,

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

Son Güncelleme: 09.10.2019 07:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yasin 2019-10-08 19:32:54

kpss siz hangisi alıyor onu yazmamışsınız

Avatar
Ali 2019-10-08 19:35:42

Arkadasim kara kuvvetlerine sakin gelmeyin ölürsünüz durduk yere güvenlik sıfır elimizde bi dedektörümüz bile yok biz bile bigün kimvurduya gidicez artı içerde çok kallesslik dönüyo gidecekseniz jandarmanin astsubaylığına gidin hava kuvvetlerine sahil güvenlige gidin kara kuvvetleri rezillikten ibaret

Avatar
Tlga 2019-10-08 20:40:32

Basvurular dun bitti bu neyin haberi

Avatar
Abdurrahman 2019-10-08 20:49:30

Arkadaşlar ben başvuracak bir yer göremedim bulamadım başvuru yapan varmi

Avatar
Deniz 2019-10-08 21:07:23

Site çöktü girmiyor bide aynen kara kuvvetleri Arkadaşlar düşünerek başvuru yapın

Avatar
Nazife 2019-10-08 21:15:55

Abdurrahman bir bilgiye edindin mi bende göremiyorum aktif tercihlerden hiç bir şey

Avatar
Aday 2019-10-08 19:48:56

siteyi salın gençler

Avatar
Abdurrahman 2019-10-08 20:26:55

Başvuru e devlet üzerinden aktif tercihlerinden goremiyorum

Misafir Avatar
aday 2019-10-08 20:59:28 @Abdurrahman

bende göremiyorum

Beğenmedim! (0)