KPSS Şartsız 550 Personel Alımında Son Gün Ne Zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) ile Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 550 adet personel alacağını duyurdu.Başvuru şartları ve tarihi nelerdir?

KPSS Şartsız 550 Personel Alımında Son Gün Ne Zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) ile Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 550 adet personel alacağını duyurdu.Başvuru şartları ve tarihi nelerdir?

13 Şubat 2022 Pazar 13:45
KPSS Şartsız 550 Personel Alımında Son Gün Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı,bakanlık bünyesinde istihdam ettirilmek üzere KPSS şartsız Lisans mezunu 550 adet İcra Müdür ve Yardımcısı alım yapılacağını bakanlık web sitesi üzerinden duyurdu.Sınava giriş için gerekli şartları sağlayan adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından açılan sınav sonucunda başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.Adayların ise en çok merak ettikleri sorular nelerdir?

KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMINA BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

550 Adet İcra Müdür ve Yardımcısı alımına dair Adalet Bakanlığı tarafından açılan ilana başvurular ÖSYM üzerinden 16-23 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.Şartları sağlayan adaylar bireysel olarak ÖSYM interaktif başvuru merkezi (https://ais.osym.gov.tr/) üzerinden ya da başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

İcra Müdür ve Yardımcılığı ilanına başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar, 3 Nisan 2022 Pazar günü  062 Ankara – Çankaya ve 067 Ankara – Yenimahalle sınav merkezinde sınava giriş hakkını kazanacaklardır.Sınav 10:15’te başlayacak olup 105 dakika sürecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar)

c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,

d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

Son Güncelleme: 13.02.2022 14:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.