Adalet Bakanlığı CTE 6126 İnfaz Koruma Memuru Alımına Adayların Yoğun İlgisi Sürüyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı duyuruları geçtiğimiz gün art arda gelmişti. 6 bin 743 sözleşmeli personel alımı içerisinde yer alan 6126 kişilik infaz ve koruma memuru kadrosu ise adayların yoğun ilgisini çekiyor. Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma memuru alımı başvuru genel ve özel şartları ile başvuru sürecine dair diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

Adalet Bakanlığı CTE 6126 İnfaz Koruma Memuru Alımına Adayların Yoğun İlgisi Sürüyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı duyuruları geçtiğimiz gün art arda gelmişti. 6 bin 743 sözleşmeli personel alımı içerisinde yer alan 6126 kişilik infaz ve koruma memuru kadrosu ise adayların yoğun ilgisini çekiyor. Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma memuru alımı başvuru genel ve özel şartları ile başvuru sürecine dair diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

07 Temmuz 2019 Pazar 19:57
Adalet Bakanlığı CTE 6126 İnfaz Koruma Memuru Alımına Adayların Yoğun İlgisi Sürüyor

6126 İnfaz Koruma Memuru Alımına Adayların Yoğun İlgisi Sürüyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı duyuruları geçtiğimiz gün art arda gelmişti. 6 bin 743 sözleşmeli personel alımı içerisinde yer alan 6126 kişilik infaz ve koruma memuru kadrosu ise adayların yoğun ilgisini çekiyor.

TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL! KADIN-ERKEK DİĞER ADAYLARLA TANIŞ, BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUN. İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS İŞ HABERLERİNİ TAKİP ET.

Bakanlık duyurusunda, 6 bin 743 kişilik sözleşmeli personel alımının 6126'sının infaz ve koruma memuru, 247'sinin büro personeli, 91'inin hemşire, 84'ünün teknisyen, 169'unun destek personeli (şoför) , 24'ünün aşçı, 2'sinin ise kaloriferci alımı için ayrıldığı belirtilmişti. Duyuruda, alımların 53 ayrı il için gerçekleşeceğine dikkat çekilerek, başvuru yapacak adayların en az 70 KPSS puanına sahip olması gerektiğine vurgu yapılmıştı. CTE Sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvanlara göre belirlenen başvuru özel şartlarına da uyması gerekiyor. Başvuru genel şartları ile infaz ve koruma memuru alımı özel şartları aşağıdaki gibi olacak: 

CTE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 16/07/2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;
Merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) ve hemşire için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

CTE İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b)Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 16/07/2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
c) Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,
d) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru süreci 16 Temmuz 2019 mesai bitiminde sona erecek. Adaylar başvuru için gerekli belgeler ve diğer detaylara cte.adalet.gov.tr adresinden erişim sağlayabilecekler.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GAZANFER AY YILDIZ.... 2019-07-07 23:50:47

KADER MAHKUMLARI AİLELERİ OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN GARİBANLARA TÜM TEŞEBBÜS SUÇLARA ADLİ PARA CEZALARINA 2018 2019 TARİHLİ HÜKÜM DOSYALARI NA GENEL AF BEKLİYORUZ VEYA TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME ŞARTLI TAHLİYE KARARI BEKLİYORUZ SEVGİLİ CUMHURBAŞKANIMIZ SEVGİLİ ADALET BAKANIM GARİBANLARA AF İSTİYORUZ AKPARTİ TEŞKİLATIMIZA SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ DESTEKLİYORUZ ALLAH'IM SİZLERİ KORUSUN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN AMİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ GAZANFER AY YILDIZ......

Avatar
GAZANFER AY YILDIZ 2019-07-08 00:09:55

ADALET BAKANIM YÜZLERCE SUÇSUZ VATANDAŞLARIMIZ HAPİSTE YATMAKTADIR ÖRNEK BEŞ MESAJA ANTALYA' HAKİMİ NİHAT ALTUĞ BİR KARDEŞİMİZE TOPLAM 36 YIL HAPİS VE 48 MİLYAR PARA CEZASI VERMİŞDİR AÇIKLAMA 149/1 SUÇU BİR MESAJ İLE OLUŞMAZ OLUŞMASI İÇİN FİZİKİ TEMAS LAZIM DARP CEBİR ETMESİ MAĞDURUN ÖNÜNÜ YOLUNU KESEREK ŞUKADAR PARA VER YOKSA ELİMDEKİ BIÇAK İLE SENİ ÖLDÜRÜRÜM DİYEREK DARP CEBİR İLE ZORLA PARASINI ALIRSA BU OZAMAN YAĞMA SUÇU OLUŞTURUR ŞAYET PARA ALMAZ İSE BU OZAMAN YAĞMAYA TEŞEBBÜS SUÇU OLUR BU KARDEŞLERİMİZ GSM HATTINI HAYATI BOYUNCA HİÇ KULLANMAMIŞTIR VE SUÇ TARİHİNDE MANİSA'DA HASTANE DE YATMAKTADIR FAKAT GÜÇLÜ DELİL VAR İKEN YEREL MAHKEME HÂKİMİ ÇOK ACELECİ DAVRANARAK KİŞİYİ SANIK SANDALYE SİNE VERMİŞ VE YARGISIZ İNFAZ YAPMIŞTIR ADALET BAKANIM EY DEVLET BÜYÜKLERİMİZ YARGIYA GÜVEN KALMAMIŞTIR TÜRK CEZA KANUNUN DA BİR MESAJ İLE YAĞMA MADDESİ OLUŞMAZ DİYE ACİ DEĞİŞİKLİK. YAPILMASI LAZIM YOKSA FETÖCÜ HÂKİMLER VATANDAŞIN OCAĞINI SÖNDÜRDÜLER BU SEBEPTEN 149/1 TEŞEBBÜS MADDESİNE GENEL AF

Avatar
Davut 2019-07-11 13:42:58

Meb'de çalisanlar olarak magduruz. Kpss tercih yoluyla yuzler kisi atanirken kamuda calisanlar olarak tam kadroya gecemiyoruz. İnanin buna zerre lafimiz yok herkesin bakmakla yukumlu oldugu bir ailesi var. Ama bura da lutfen bizleride dusunun.