Süper Kupa Maçı Öncesi Fatih Terim'den Kritik Açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim bir son dakika açıklaması yaptı. Terim açıklamasında, Akhisar ile oynayacakları Süper Kupa Finalini değerlendirirken yeni başarılar için de söz verdi.

Süper Kupa Maçı Öncesi Fatih Terim'den Kritik Açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim kritik açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki günlerde Konya'da Akhisarspor ile oynanacak olan TFF Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelen olan Galatasaray'da, maç öncesi önemli açıklamalar geldi. Kritik karşılaşma öncesi TFF'nin çıkardığı maç kitabında bulunan yazısında Fatih Terim, şu ifadeleri kullandı:

"Dünya standartlarında bir takım oluşturup takımı her kulvardaki yarışta ayakta tutmak; işin sadece yetenek ve performans değil, ekonomik ve sosyal boyutunu da düşünmek, hepimiz için keyifli olduğu kadar aynı zamanda emek yoğun bir süreç. Hedefimiz, sahada taraftarını ve camialarını memnun edecek bir oyun sergileyecek ve taraftarları gibi sahada ruhunu ortaya koyacak bir takım oluşturmak. Kuruluşundan bu yana ülkemizde ve yurt dışında tescillenmiş başarıları ile varlığını Betonbet sürdüren Galatasaray camiasının fertleri olarak yeni yolculuklar ve başarılar için kolları sıvadık."

YENİSİNİ EKLEYECEĞİZ

Son 10 yıl içerisinde Süper Kupaların 5'inin Galatasaray'ın aldığını söyleyerek açıklamasını sürdüren başarılı teknik direktör, kupalarına yenisini ekleyeceklerine inandıklarının altını çizerek şu ifadelere yer verdi:

"Sadece son 10 yılda oynanmış finaller sonunda 5 Süper Kupa'yı müzemize götürdük. İnanıyorum ki Akhisarspor maçı sonrasında bir yenisini daha ekleyeceğiz ve yeni sezona kendine inanmış ve motive olmuş şekilde gireceğiz. İlk kez Türkiye Kupası'nı alan ve Süper Kupa'da rakibimiz olan Akhisarspor'u da bu başarısından dolayı tebrik edip, ülkemizi temsil edecekleri UEFA Avrupa Ligi'nde de şans diliyoruz. Son yıllarda futbol kültürünün gelişmesi ile önemli müsabakalara ev sahipliği yapmış Konya'nın da bizleri iyi bir şekilde ağırlayacağından ve maça enerji katarak keyifli bir karşılaşma olmasını sağlayacağından da şüphemiz yok."

Kamubulteni.com  | Ankara