Şenol Güneş'ten Fenerbahçe ve Galatasaraylıları Kızdıracak Açıklama

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş yaptığı son açıklamada oyunculara B36 Torshavn karşılaşması öncesi önemli uyarılarda bulundu.

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe ve Galatasaraylıları Kızdıracak Açıklama

Beşişktaş'ın başarılı teknik direktörü Şenol Güneş Fenerbahçe ile Galatasaraylıları kızdıran bir açıklama yaptı.

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunde kuralar çekildi ve siyah beyazlı temsilcimizin rakibi Foreo Adalarından B36 Torshavn oldu. Perşembe günü Faroe Adaları'nın UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcisi B36 Torshavn ile ilk karşılaşmasına çıkacak olan temsilcimiz Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, futbolcularına önemli uyarılarda bulundu ve oyuncularına tedbiri elden bırakmamaları gerektiğini söyledi.

RAKİP KAĞIT ÜSTÜNDE OLDUKÇA BASİT

Perşembe günü karşı karşıya gelecekleri rakibin, kağıt üzerinde kendi güö ve sistemlerine oranla gayet zayıf ve düzensiz bir takım olduklarına aldırmadan rakiplerine karşı sahaya çıkacaklarını söyleyen Şenol Güneş, bu konuda oyuncularını da uyardı ve onlara önemli telkinlerde bulundu.

B36 Torshavn'ın kendileri kalitesi ve ayarında olmadığını söyleyerek açıklamasını sürdüren Şenol Güneş, tüm bu kriterlere rağmen rakiplerini hiçbir şekilde küçümsememeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. Öte yandan Şenol güneş, geçtiğimiz yıl Avrupa'da Oleybet kendilerine göre oldukça zayıf olan iki rakibe yenilen Galatasaray ve Fenerbahçe örneğini verdi ve oyuncularına bu konuda önemli bir uyarı yaptı.

Önceki sezonda Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden Fenerbahçe ile Galatasaray'ın zayıf rakiplerine yenilerek veda ettiğini söyleyen Şenol Güneş, Galatasaray'ın Östersunds, Fenerbahçe'nin ise Vardar gibi zayıf bir takıma şok şekilde yenilmesi ve Avrupa'dan elenmesini oyuncularına hatırlatarak şu açıklamaları yaptı:

"Bu sezon Avrupa'da farklı bir kulvarda yeni bir sayfa açıyoruz. Rakibimiz bize oranla çok daha alt kalitede bir takım olarak görülebilir. Ancak biz iki maçı da aynı disiplinle oynayıp, bir üst tura çıkmalıyız. Eğer ciddiyeti elden bırakırsanız G.Saray ve F.Bahçe gibi oluruz.

Hatırlayın geçen sezonun başını, iki takım da kağıt üzerinde çok üstün oldukları zayıf rakiplere kaybettiler. Hafife almayın, biz de hazır değiliz. Sezon başı olduğu için eksiklerimiz var, kaza istemiyorum"

Kamubulteni.com  | Ankara