Karius: Kendimi Modern Bir Kaleci Olarak Görüyorum

Beşiktaş 'ın Liverpool'dan transfer ettiği Alman kaleci Karius, düzenlediği basın toplantısında samimi açıklamalarda bulundu.

Karius: Kendimi Modern Bir Kaleci Olarak Görüyorum

Siyah beyazlı ekibin Liverpool 'dan kiraladığı Alman kaleci Loris Karius, bir basın toplantısı yaptı.

Özel bir basın toplantısı düzenleyen Alman kaleci, takım ile uyum sorununu aşması için takım arkadaşlarının ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi. Futbolcuların çok yardımcı olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Karius, "Hatta burada çok uzun zamandan beri antrenman yapıyormuşum gibi hissediyorum. O anlamda çok iyi gidiyor. İlk maça gelecek olursak, maçın büyük bir bölümünde gol yemeden kazanacağımız bir maç gibi görünüyordu. Ancak son bölümde yediğimiz bir gol ile iki puan kaybettik. O yüzden pozitif giden bir karşılaşmada puan kaybetmiş olduk. Dediğim gibi genel olarak uyum süreci gayet iyi gidiyor" ifadelerini kullandı.

İLK MAÇTA SARI KART

Beşiktaş fıreması ile çıktığı ilk karşılaşmada sarı kart gördüğü hatırlatılan Karius, şu ifadeleri kullandı:

"İlk maçımda sarı kart gördüm. Doğru bir karar değildi ancak insanlar size bir şey attığında sizin de o alanı temizlemeniz gerekiyor, oyunu başlatabilmeniz için. Ben de onunla meşgulken hakem zaman geçirdiğimi düşündü ve bir sarı kart vermiş oldu. Yapacak bir şey yok"

Taraftarın desteğine de değinen Karius, "Vodafone Park'ta Partizan maçını da izlemiştim. Atmosfer gerçekten çok etkileyici. Takımı iten çok destekleyen bir taraftar grubu var. Vodafone Park yeni ve çok etkileyici bir stadyum" dedi.

Takım öndeyken geride güvenliği sağladığını söyleyen Karius, kendini modern bir kaleci olarak tanımlayarak "İnsanın kendisiyle ilgili konuşması biraz zor, ancak şunu söyleyebilirim. Kendimi modern bir kaleci olarak tanımlıyorum. Bu da ne demek, takım önde oynadığında geride güvenliği sağlayan gerektiğinde topları karşılayabilen bir kaleci olarak tanımlıyorum." ifadelerini kullandı.

İstanbul tecrübesiyle ilgili de konuşan Karius, "İstanbul benim için çok farklı ve yeni bir deneyim. Çok güzel ve çok büyük bir şehir. İnsanlar çok pozitifler. Sevgilerini, yakınlıklarını gösteriyorlar. Bunlar çok güzel şeyler" dedi ve açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

"Takıma katkı yapacağıma ve burada çok şey öğreneceğime inanıyorum. Takımın önemli bir parçası olacağıma inancım tam. Taraftarlarımıza buradan selamlarımı gönderiyorum. Umarım önümüzdeki hafta Vodafone Park'ta ilk defa sizin karşınıza çıkma imkanı bulacağım. Sizleri yanımızda olmanız için Vodafone Park'a bekliyoruz"

Kamubulteni.com | Ankara