İlkay Gündoğan'dan Irkçı Saldırı Açıklaması

Alman basını ile röportaj yapan Türk asıllı futbolcu İlkay Gündoğan, son dönemlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

İlkay Gündoğan'dan Irkçı Saldırı Açıklaması

Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında İlkay, Mesut Özil ile kendisine ciddi derecede ısrkçı saldırılar yapıldığını söyledi ve Mesut Özil 'in milli takımı bırakmasını değerlendirdi.

Son yıllarda sürekli olarak nükseden sakatlığı nedeniyle çok sayıda güzel anı kaçırdığını söyleyen İlkay, "27 yaşındaki kişisel olarak bir dönemi atlatabilmek önemli. Son yıllarda sakatlığım sebebiyle milli takımdaki birçok güzel anı kaçırdım. Bu sebeple milli takıma borçlu hissediyorum. Ne yazık ki Dünya Kupası büyük başarısızlıktı. Almanya için oynamaktan gurur duyuyorum. Şans verildiği sürece devam etmemek için bir neden göremiyorum" dedi.

MİLLİ TAKIMI BIRAKACAK MI?

Almanya milli takımını bırakıp bırakmayacağı yönündeki soruya İlkay şu şekilde cevap verdi:

"Milli takımı bırakmayı düşünmedim. Fotoğraf olayından sonraki gelişmeler beni endişelendirdi. Birçok kişi tarafından saldırıya uğrarsanız, kendi taraftarınız tarafından kötü tepki görürseniz ve bir Alman politikacı tarafından hakarete uğrarsanız endişelenirsiniz. Ama kaçmak istemiyorum. Bu durumla yüzleşmek istiyorum. Islıklanmam benim için çok zordu. Hayatımın sonuna kadar bunu unutmayacağım. Maçtan sonra kendi tuvalete kitledim ve 10 dakika boyunca nefes aldım. Kızgınlık, hayal kırıklığı ve üzüntü vardı. Ama hayattaki zor anların üstesinden gelmek gerekiyor. Onunla yüzleşmek istedim ve gelecekte de bunu yapmak istiyorum."

PSİKOLOGLA GÖRÜŞTÜM

Alman milli takımının psikoloğu ile bir görüşme yaptığını söyleyen İlkay, "Milli takımın psikoloğu ile kısa bir görüşme yaptım. Bana ne verebileceğini görmek istedim. Ama kimsenin bana yardım edebileceğini sanmıyorum. Bu iş bir şekilde bitecek. Bu milli takımda attığım bir gol ya da özel bir zaferle olabilir. Henüz olmadı ancak olacak." dedi.

MESUT 'UN MİLLİ TAKIMDAN AYRILMASI

Mesut Özil 'in ırkçı saldırılar sonrası milli takımı bırakmasını değerlendiren İlkay şu şekilde açıklamasını sonlandırdı:

"Mesut'un milli takımı bırakması acımasızca. Alman futbolu için çok şey yaptı. Takım için önemli bir kayıp. Benim için de çok şey yaptı. Almanya için oynama sebeplerimden biriydi. Benim önümü açtı. Daha iyi bir şekilde veda edilmesi gerekiyordu. Bu yolu seçti ancak ben daha farklı yapardım. Karakterlerimiz farklı."

Kamubulteni.com | Ankara