Gomis'in Menajerinden Transfer Hakkında Flaş Açıklama

Galatasaray'da, geçtiğimiz sezon gol kralı olan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Gomis çıkmazı devam ediyor. Menajerden önemli açıklamalar geldi.

Gomis'in Menajerinden Transfer Hakkında Flaş Açıklama

Bafetimbi Gomis'in menajeri Mendy, önemli açıklamalarda bulundu.

Fransız gazetecilere açıklamalarda bulunan Mendy, sarı kırmızılı yönetimin sözleşme için söz verdiğini ancak bu sözünü tutmadığını söyledi.

Galatasaray'da kalmak için yönetim ile anlaştıklarını dile getirerek açıklamasına başlayan Gomis'in menajeri, şu ifadeleri kullandı: "Geçen sezon Galatasaray ile imzalarken, daha iyi bir maaşla, 4 yıllık sözleşme istedik. Sonunda 3 yıllık üzerine anlaştık. Ancak sezonu iyi geçirirse, yıl sonu şartlar için tekrar görüşeceğiz diye sözleştik."

İŞLER İYİ GİDERSE...

İşler iyi giderse Galatasaray'ın sözleşme yapmak konusunda kendilerine söz verdiğini söyleyerek açıklamasını sürdüren Mendy, "Bu sözü tutmayı geçin, 'teklif varsa ayrılabilir' dediler. Menajerler olarak, sözleştiğimiz gibi tekrar kulübe gittik. Yönetim değişti ancak Gomis saha içinde ve dışında çok şeyler yapmıştı, kulüp bunu gördü. Bize Fenomenbet UEFA kısıtlaması nedeniyle zam yapmanın mümkün olmadığını söylediler." şeklinde konuştu.

5 AYLIK ÖDEMENİN GECİKMESİ SORUN EDİLMEDİ-FIFA'YA GİTMEYİ DÜŞÜNMEDİ

Gomis'in kulüpte kalmak istediğini söyleyerek açıklamasını sürdüren Mendy, Gomis'in kulüpten alacağının gecikmesini bile sorun etmediğini söyleyerek şu şekilde devam etti:

"Kulüpte bazı oyunculara ödeme yapılmasına rağmen, Gomis maaşındaki 5 aylık gecikme için bile FIFA'ya gitmeyi düşünmeyen birkaç oyuncudan biriydi ve parayı düşündüğü yönünde eleştirilere maruz kaldı."

KALMAK İSTİYOR AMA...

Gomis'in bu sezon da Galatasaray'da kalmak istediğini dile getiren menajer,  "Bafetimbi Gomis'in ilk istediği Galatasaray'da kalmak. Şimdiden bazı somut teklifleri reddetti. Gomis, kulübe yardım etmek ve Türkiye'de kalmak istediği için aynı maaşla sözleşmesini 1 yıl daha uzatmaya hazır." açıklamasını yaptı ve şu sözlerle konuşmasını sona erdirdi:

"Galatasaray yönetimi, bunun da (Aynı şartlarla 1 yıl uzatmak) mümkün olmadığını ve eğer bu durum ona uygun değilse ayrılabileceğini, hatta tek lif varsa gidebileceğini söyledi. Bafe bu yüzden büyük hayal kırıklığı yaşadı."

Kamubulteni.com  |  Ankara