Galatasaray'dan Flaş Emre Akbaba Açıklaması

Son dakika haberi: Galatasaraylı Yönetici Abdurrahim Albayrak yaptığı son dakika açıklamasında Emre Akbaba transferine değindi ve Fenerbahçe'ye flaş göndermelerde bulundu.

Galatasaray'dan Flaş Emre Akbaba Açıklaması

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında son günlerdeki Emre Akbaba savaşı gittikçe artıyor.

Sarı kanaryaların Emre Akbaba transferi için Alanyaspor ile anlaştığı yönünde basında çıkan haberlerin ardından Abdurrahim Albayrak, Akbaba'nın sarı kırmızılu kulübe gelmek istediğini söyledi. 

Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"2-3 aydan beri sevgili Alanyaspor Başkanı ile Emre Akbaba'yı konuşuyoruz. Ankara'da 1 saate yakın bir konuşma yaptık. Bizden 7 milyon euro istediler. Sözleşmesi son sezonda olan bir futbolcuya bu parayı veremeyiz. Biz buraya 100 liranın hesabını yaparak geldik. Son biz 2,5 milyon euro teklifte bulunmuştuk, 3 milyon euroya çıktık. Dün Kulüpler Birliği toplantısında Hasan Başkan'ı davet ettim. Bizim vereceğimiz para 3 milyon eurodur dedim. 3 milyon euroda anlaşamadık. Kendisi 'ben yönetici Asyabahis arkadaşlarla görüşüp bilgi vereceğim' dedi."

"Ancak ben takip ettim, o saatlerde Alanya'ya bir sefer olmadığın öğrendim. Hasan Başkan, Alanya Fenerbahçeliler Dernek başkanı, futbolcu Galatasaraylı... Ben en son 12 buçukta konuştum. Şu anda da gitmesi için çocuğu zorluyorlar ama Emre de 'Ben Galatasaraylıyım' diyor. Biz de bir değerlendirme yapacağız. Kulübümüz için, Emre için, Alanya için hayırlısı neyse onu nasip eylesin."

Açıklamasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a da göndermelerde bulunan Abdurrahim Albayrak şu ifadeleri kullandı:

"Bir futbolcu bana 'Ben Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum' derse, ben o futbolcuyu almam. 'Sen Şampiyonlar Ligi için gidiyorsun ama seni oynatmazlar' diye aklını çelmeye çalışıyorlarmış ama böyle bir şey olamaz. Biz onu Şampiyonlar Ligi'nde oynatacağız. Beşiktaş kulübüyle karşılıklı alışverişlerde sormadan hareket etmem. Dün bile Fikret Başkan'a teşekkür ediyorum. Bir futbolcuyla ilgili görüş aldım kendisinden, problem yoktur alabilirsin dedi. Büyük kulüpler arasındaki ilişki böyle olmalı."

MEHMET TOPUZ OLAYI İLE AYNI

Emre Akbaba olayı akıllara geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yaşanan Mehmet Topal olayını hatırlattı.

Kamubulteni.com  | Ankara