Futbolda Yeni Dönem! Liglerin Başlangıç Tarihi Açıklandı

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Serpil, TFF ile Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplatnının ardından açıklamalarda bulundu.

Futbolda Yeni Dönem! Liglerin Başlangıç Tarihi Açıklandı

Süper Lig'deki 18 kulüp ile maçların başlama tarihine ilişkin anlaşmaya varıldığını söyleyen TFF Başkanı Özdemir, önümüzdeki sezon 21 takımla mücadele için taleplerin de geldiğini söyledi. TFF Başkanı, "Süper Lig'deki 18 kulübümüz ile maçların 12 Haziran'da başlaması için anlaştık. 7 kulüp önümüzdeki sezon 21 takımla oynanması yönünde talepte bulundu. Bu sezon düşme olmaması için bize başvuruldu. TFF konuyu değerlendirecektir. Türkiye'deki şartların değişimi; koronavirüs olsun, seyahat özgürlüğü olsun diğer konuları da göz önünde bulundurarak kesin tarihimizi 28 Mayıs tarihinde yapacağımız basın toplantısıyla açıklamak üzere bütün kulüplerle birlikte anlaşmaya varmış durumdayız." diye konuştu.

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Serpil ise pandeminin Türkiye'de yakından izlendiğini ve durumun çok iyiye gittiğini söyleyerek, "andemi çok yakından izleniyor ama ülkemizde bu durum çok iyi gidiyor. Beklentimiz bunun devam etmesi ve liglerin hayırlısıyla başlaması. 5 oyuncu değişikliğiyle alakalı çalışma yapıldığı bilgisini verdi bize TFF. Kulüpler 1 Mart itibariyle kasalarına 1 lira koyabilmiş değil. Bu finansal zor durumdan nasıl hep beraber çıkarız diye bugün TFF ile temasta bulunduk. Uzun ve dostça bir görüşme oldu" dedi.