Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir'in Avrupa'daki Rakipleri Belli Oluyor

Ülkemizi bu yıl Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek olan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Medipol Başakşehir'in rakipleri belli oluyor

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir'in Avrupa'daki Rakipleri Belli Oluyor

2017-2018 İlhan Cavav sezonunu ikinci sırada bitiren ve Şampiyonlar Ligi'ne ön elemeden katılmaya hak kazanan Fenerbahçe'nin, ligi üçüncü ve dördüncü sırada bitiren Beşiktaş ile Medipol Başakşehir'in de UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri belli oluyor. 

FEENRBAHÇE'Yİ ZORLU İKİ ÖN ELEME AŞAMASI BEKLİYOR

Ligi ikinci sırada biriten ve Şampiyonlar Ligi'ne ön elemeden katılmaya hak kazanan sarı-lacivertli temsilcimizin Avrupa macerası için geri sayım sona eriyor. Uzun yıllar sonra yeniden Devler Ligi'nde boy göstermek isteyen Fenerbahçe, Başkan ile teknik direktör değişikliklerine gitti ve yeni sezona iyi başlamak istiyor. Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde 2 zorlu ön eleme turu bekliyor.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için öncelikle 3. ön eleme turunu geçip play-off etabına yükselmek için mücadele etmesi gerekiyor.

SARI LACİVERTLİ TEMSİLCİMİZ SERİ BAŞI DEĞİL

Galatasaray ile birikte Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan sarı-lacivertli temsilcimiz seri başı değil. Fenerbahçe'nin de katılacağı kura çekiminde 8 takım olacak. Bu 8 takımda 4'ü kura çekiminde seribaşı olurken, Fenerbahçe'nin de yer aldığı diğer 4 takım ise seribaşı değil.

UEFA tarafından 'Lig Yolu' tabiri ile adlandırılan torbada Fenerbahçe'nin yanı sıra şu takımlar bulunuyor: Benfica, Dinamo Kiev, Slavia Prag, Spartak Moskova, Standart Liege ve PAOK ile Basel eşleşmesinin kazananı ile Ajax ve Sturm Graz eşleşmesinin tur atlayanı torbada yer alacak.

Betebet width:600px" />

SERİ BAŞI OLAN TAKIMLAR

Bu takımların içinde seri başı olan ekipler Portekiz temsilcisi Benfica, Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev, PAOK-Basel eşleşmesinden gelen takım ile Ajax-Sturm Graz eşleşmesinin galibi olacak.

Fenerbahçe ile diğer 3 takım ise ikinci torbada yer alacak ve bu takımlardan biri sarı lacivertli temsilcimizin rakibi olacak.

BEŞİKTAŞ VE BAŞAKŞEHİR'İN DE RAKİPLERİ BELLİ OLUYOR

UEFA Genel Merkezinin bulunduğu İsviçre'nin Nyon kentinde düzenlenecek olan kura çekiminde, Şampiyonlar Ligi'ne 3. ön eleme turundan başlayacak olan temsilcimiz Fenerbahçe'nin yanı sıra Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Faroe Adaları temsilcisi B36 Torshavn takımını elemesi halinde Beşiktaş ve turnuvaya 3. ön eleme turundan katılacak Başakşehir'in de muhtemel rakipleri belirlenecek.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

2018-2019 yılı Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları için kuralar, Türkiye saati ile 13.00'te, Avrupa Ligi'nde ise saat 13.45 ve 15.00'te iki grup halinde gerçekleşecek.

MAÇLAR NE ZAMAN?

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk karşılaşmaları 7 ile 8 Ağustos tarihlerinde, bu karşılaşmaların rövanşları 14 Ağustos, Avrupa Ligi'nde ise ilk karşılaşmalar 9 Ağustos, bu maçların rövanşları ise 16 Ağustos tarihinde oynanacak.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA