Fenerbahçe 4-3-3 Oynayacak-İşte İlk 11

Fenerbahçe'nin yeni sezon 11'i belli oldu. Hollandalı çalıştırıcı Cocu'nun yeni sezonda sahaya süreceği 11 ile 4-3-3 oynayacağı açıklandı.

Fenerbahçe 4-3-3 Oynayacak-İşte İlk 11

Fenerbahçe'de sezonun 11'i şimdiden oluştu.

Ayew transferinin ardından sarı lacivertli takımın teknik direktörü Cocu, kafasındaki 11'i netleştirdi. Fenerbahçe'yi yıllardır kurtlamadığı  defansif oyun sisteminden kurtaracak olan Cocu, tek forvetli dönemleri geride bırakacak ve taraftarın istediği oyun sistemini sahaya yansıtacak. Önümüzdeki sezon 4-3-3 oyun sistemini takımda oynatmayı planlayan Cocu, defansif orta saha oyuncusu olarak bir, onun önünde de iki merkez orta saha oyuncusu kullanacak. Kanatlardaki oyuncular ise hücum yönü iyi oyuncular olacak.

VALBUENA VE ELJİF 11'DE

Lyon'dan büyük umutlarla transfer edilen ve geçtiğimiz sezon 11'de şans bulamaması büyük tepki toplayan, Aykut Kocaman'ın hep sonradan oyuna aldığı ve oyuna girdiği andan itibaren farkını gösteren Valbuena, yeni sezonda 11'de başlayacak. Dinamobet Aykut Kocaman'ın Valbuena'ya 11'de şans vermemesi büyük tepki topluyor, ancak Kocaman, bu kararından kötü sonuçlar alınmasına rağmen hiç vazgeçmiyordu. Valbuena'nın 11'de yer alması taraftarı sevindirecek.

Öte yandan yeni sistemde, Aykut Kocaman tarafından mevkisi dışında oynatılan Giuliano, orta sahanın merkezinde görev yapacak. Hazırlık maçlarında Soldado'nun sakatlığı nedeniyle forvet oynatılan Giuliano, Brezilya milli takımında da orta saahının ortasında görev yapıyor.

Öte yandan Cocu, genç oyuncu Eljif Elmas'a da ilk 11'de şans verecek. Orta sahada da Mehmet Topal ile Souza'dan biri kendine şans bulacak. 

Cocu'nun mevcut kadrosu ile oluşturduğu ve yeni sezonda sahaya sürmeyi planladığı 11'i şu şekilde;

Volkan Demirel, Isla, Roman, Skrtel, Hasan Ali, Elif Elmas, Souza, Guiliano, Ayew, Valbuena, Soldado.

Kamubulteni.com  | Ankara