Cocu İstifa Edecek mi? Flaş Açıklama Geldi

Fenerbahçe teknik direktörü Cocu, takımın aldığı kötü sonuçlarını değerlendirdi ve istifa edeceği yöndeki haberlere sert şekilde cevap verdi.

Cocu İstifa Edecek mi? Flaş Açıklama Geldi

Son sezonları büyük hayal kırıklıkları ile kapayan, Aziz Yıldırım 'ın gitmesinin ardından büyük umutlarla ideğişiklikler yapan Fenerbahçe 'de yeni sezon yine kötü başladı. 

Büyük değişikliklerin yapıldığı sarı lacivertli takım bu sezona iyi başlamak istiyordu. Ancak Ligde oynanan ilk 3 karşılaşmada 3 puan toplayan Fenerbahçe 'de taraftar bu durumdan rahatsız. Ancak önceki yıllarda oynanan defansif futbolun ardından hücum futboluna geçilmesi, takımda sıkıntılara ve uyum sorununa neden oldu. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Cocu 'nun istifa edeceği iddia edilmişti. Ancak basında yer alan bu istifa iddialarına Cocu sert bir şekilde cevap verdi. FB TV'ye konuk olan Cocu, önemli açıklamalarda bulundu. Cocu şu ifadeleri kullandı:

"Dedikodular her zaman olacaktır. Eğer ki oynadığınız maçları kazanırsanız, her şey Tümbet yolunda giderse daha az dedikodu olur. Büyük takımlar için sonuçlar iyi olmadığı takdirde dedikodular olacaktır, bu futbolun bir parçası. Fakat şunu ifade etmek istiyorum ki istifa etmeyeceğim. Bence Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli ile başladığımız bu yolculuk bir meydan okuma."

PES ETMEYECEĞİM

Kulüp ve futbol takımında yapılan değişikliklerin kolay olmadığını ve bazı uyum sorunlarının aşılması gerektiğini söyleyen Cocu şu ifadeleri kullandı:

"Bir tercih yaptım ve buraya gelmeyi, yeni bir yolculuğa çıkmayı seçtim. Kolay pes eden karakterde biri değilim. Şimdi ayağa kalkmalı ve daha fazla çalışıp, daha fazla enerji sarf edip, sonunda başarıya ulaşmalıyız. Değişiklikler her zaman belli bir süre alır. En önemli konu ise takımı tamamlamak için çok çalışacağımız birkaç güne hala sahip olmamız. Takım tamamlandığında dedikodular da azalacaktır. Kalitemiz var, büyük bir kulübüz. Burada çalıştığım için çok gurur duyuyorum. Zor zamanlarda birlikte durmamız gerekiyor. Başkanımızın da her zaman söylediği gibi 'Aile gibi olun, aile gibi çalışın' biz de bunu yapıyoruz."

Kamubulteni.com  | Ankara