Böyle Transfer Görülmedi: Futbolcu Satıp Keçi Aldılar

Isparta'da daha önce amatör kümede mücadele eden, daha sonra 11-19 arasındaki altyapı ve genç takımların katıldığı U gruplarında mücadele eden Gülspor ilginç bir transfer yaptı.

Böyle Transfer Görülmedi: Futbolcu Satıp Keçi Aldılar

Böylesi ancak Türkiye'de olabilir dedirten görüntü Isparta'dan geldi.

Edinilen son dakika bilgilerine göre Isparta'nın köklü kulüplerinden olan ve daha önce şampiyonluklar yaşayan Gülspor, yetiştirdiği futbolcuları satışa çıkardı. Alınan bilgilere göre futbolcularından 18'ini satan kulüp, bu satışlardan elde ettiği  toplamda 15 bin TL 'lik gelir ile toplamda 10 adet keçi satın aldı. Bir çiftlikte bakımlarına başlanılan bu keçilerden ilk yılda 4-5 bin lira süt geliri ve ortalama 20 adet yavru bekleniyor. Yapılan bu hamle ile gelecek olan para, kulübün harcamalarına gidecek. 

1954 yılında olan ve Isparta'nın en köklü kulüplerinden olan, bu yıl 64 'üncü kuruluş yıldönümünü kutlayan Gülspor isimli futbol kulübü, 9 yıldır amatör ligin yerine, 11-19 yaş arasındaki altyapı ve genç takımların katıldığı U gruplarında bulunuyor Betpas ve buradaki karşılaşmalarda boy gösteriyor. 

Hem kuruldukları ilde, hem de diğer amatör liglerde mücadele eden takımlar ile profesyonel futbol kulplerinin alt yapılarına futbolcu yetiştiren Gülspor, bordo beyazlı renkleri ile yeşil sahalarda koşuruyor. Çevre illerde bulunan amatör kulüplere çokça oyuncu satan kulüp, son olarak yaptığı satışlarda adından söz ettirdi. Toplamda 18 futbolcuyu satışa çıkaran ve diğer kulüplere bu oyuncuları satan Gülspor, bu oyunculardan elde ettiği gelir ile de keçi aldı. Keçilerin bakımına çiftlikte başlandı ve bu keçilerden edinilen süt ile diğer gelirler kulübe harcanacak.

Bünyesinde 180 'e yakın futbolcu bulunan Gülspor, amatör ile profesyonel kulüplere oyuncu yetiştirmeye devam ediyor.

Kamubulteni.com  | Ankara