Başakşehir'den Flaş Hamle !

Başakşehir Kulüp Başkanı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklamada TL'ye destek için türk futbolcuların parasının TL olarak ödenmesi gerekir.

Başakşehir'den Flaş Hamle !

Başakşehir Futbol Kulübü 'nden TL 'ye destek geldi.

Son dönemlerin başarılı takımının Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı son dakika açıklamasında, yerli oyunculara Türk lirası ödenmesini desteklediğini belirtti.

Başakşehir takımının resmi internet sayfası aracılığıyla bnir kamuoyu açıklaması yapan Kulüp Başkanı Gümüşdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Kulüp olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan 'Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL'ye çevrilmesi' ile ilgili 85 no'lu Cumhurbaşkanlığı Kararı'na katılıyor ve futbol sektörünün çok ihtiyacı olduğu bu karar için teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımızın ekonomik reform yolunda atmış olduğu bu adımın sonuna kadar arkasındayız."

Bu kararın ivedilikle uygulanması gerektiğini söyleyerek açıklamasını sürdüren Gümüşdağ, "Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk lirasına çevrilmesi gerektiğinin hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açık ve net olduğunu belirtmek isterim." dedi.

Kamubulteni.com | Ankara