Askerliği Bedelli Yapacak Futbolculardan Flaş İstek

Son günlerin önemli konu başlığı bedelli askerlik meselesi oldu. TBMM'den geçen ve onaylanmak üzere Cumhurbaşkanlığına gönderilen bedelli askerlik tasarısı için futbolcularda sabırsız. Futbol camiasından da birçok oyuncu yasanın çıkmasını bekliyor.

Askerliği Bedelli Yapacak Futbolculardan Flaş İstek

Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girmesi beklenen bedelli askerlikle yeni dönem başlayacak.

Türkiye Gazetesi'nde bugün yer alan habere göre;  Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Ankara'da konu ile ilgili bir dizi görüşme ve toplantı gerçekleştirdi. 

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN FUTBOLCULARIN TALEPLERİ

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği  Başkanı Hakan Ünsal ile beraberindeki Dernek yöneticileri Ergün Penbe, Emre Âşık ve derneğin eski yöneticisi, milletvekili Alpay Özalan geçtiğimiz günlerde bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde futbolcuların talepleri de iletildi. Bir çok futbolcuya vuran bedelli askerlik için, oyuncuların farklı dönemlerde askerlik yapması istendi.

TPFD Başkanı Hakan Ünsal ile beraberindeki Dernek yöneticileri Ergün Penbe, Emre Âşık ve Alpay Özalan, konuyu iletmek için Milli Savunma hd porno Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve ASAL Genel Müdürü Tuğgeneral Davut Âlâ’yı makamında ziyaret ederek taleplerini iletti.  Dernek yetkilileri, bedelli askerlikten faydalanacak olan futbolcuların 21 gün eğitim için sezon sonu yada devre arasının seçilmesini istedi. Ocak ya da Haziran ayı için taleplerini ileten Dernek Yöneticileri, bu konu için bir çalışmanın yürütülmesini istedi.

Bu görüşmelerinin ardından Meclise geçen TPFD yetkilileri, Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’la da konuyla ilgili görüşerek bu taleplerini sundu ve bu konuda çalışma beklediklerini söyledi.

Bedelli askerlikten faydalanması beklenen oyuncular şu şekilde; Alper Potuk,  Caner Erkin, Serdar Aziz, Onur Kıvrak, Mert Günok, Mustafa Pektemek, İsmail Köybaşı, Şener Özbayraklı, Eray İşcan, Ahmet Çalık, Necip Uysal.

Kamubulteni.com  | Ankara