Ali Koç'tan Önemli Borç ve Transfer Açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulübün televizyonunda canlı yayında önemli ifadeler kullandı. Başkan Koç açıklamasında kulübün gerçek borcunu kamuoyuna duyurdu.

Ali Koç'tan Önemli Borç ve Transfer Açıklaması

Başkanlığı Aziz Yıldırım'dan alan Ali Koç, kulüp televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu.

Kulüp Başkanı Koç, Fenerbahçe Kongresi'nden bu yana neler olduğunu, Fenerbahçe'nin toplam gerçek borcunu ve Fenerbahçe'yi gelecekte bekleyen olaylar ile gelişmeleri kamuoyuna aktardı.

"Kampanya süresinde şefaf olunmamasıyla ilgili şikayetlerimi dile getirmiştim." diyerek sözlerine başlayan Ali Koç, "Seçildiğimiz taktirde şeffaf olacağız demiştim. Seçim öncesinde Fenerbahçe tarihi bir seçim yaşayacak demiştik. Katılım sayısıyla, statta yapılmasıyla tarihi bir seçim olacak demiştim. Türkiye'nin büyük bir kısmına hitap eden bir seçim oldu. Bir taraf farklı kazanacak demiştim, öyle de oldu. Kimse de bu kadar farkı beklemiyordu" ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK TRANSFERİMİZ...

Son dönemlerde takımın kötü futbolu, başarısız geçen dönemler ve Avrupa'da alınan başarısız sonuçlar taraftarı artık bezdirdi. Değişim isteyen taraftarlar için Ali Koç ilaç gibi geldi. Nitekim de öyle oldu ve Kongrede Ali Koç, ezici bir üstünlükle Aziz Yıldırım'dan koltuğu devraldı. Ali koç'un gelmesinin ardından değişim sinyalleri çaldı ve ilk olarak Aykut Kocaman'ın işine son verildi. Taraftarların olumlu olarak karşıladığı bu gelişmenin ardından Hollandalı çalıştırıcı Cocu sarı lacivertli takımın başına getirildi.

Bu gelişmelerin ardından da gözler transferlere döndü. Ali Koç ise yaptığı son dakika açıklamasında en büyük transferlerinin oyun ile yönetim felsefesinde yapacakları değişiklik olduğunu söyledi. Koç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Sadece Safirbet Fenerbahçe'nin değil Türk futbolunun içinde olduğu durumun sürdürülemeyeceğini söylemiştim. Sürdürülemez derken, mali durum, Avrupa ile rekabet yönünden sürdürülemeyeceğini ifade ettik. İlk geldiğimiz gün gördük ki banka hesaplarımızda bir kuruş yoktu. Bankalar, faktoring şirketleri kapımıza gelmeye başladılar. Toz pembe bir dünya beklemiyorduk ama bu kadarını da beklemiyorduk. Kimse ile hesaplaşmak için buraya gelmedik. En büyük vefayı Fenerbahçe hak ediyor. Bazı yapamadığımız durumları neden yapamadığımızı herkesin bilmesi gerekiyor."

"Biz fedakarlık yapacağız dedik." diyen Ali Koç, forma satışları, kombine ve diğer satışilara değinerek hedeflere doğru yol alındığını ve taraftarın desteklerini beklediklerini söyledi. 

FENERBAHÇE'NİN GERÇEK  BORCU...

Fenerbahçe'nin gerçek borcunu açıklayan Başkan Koç şu ifadeleri kullandı:

"Bizim borçlarımız 3.2 milyar TL. O günün kuruyla bu rakam 621 milyon Euro'ya denk geliyor. 1 yıl içerisinde ödenmesi gereken borç ise 2.2 milyar TL. 2.2 milyarlık TL 1 yılda ödenmesi gereken borcun biz geldiğimiz dönemde 820 milyon TL'lik kısmı Haziran ve Eylül ayları arasında ödenmesi gerekiyordu. 800 milyonun 270 milyonu biz gelir gelmez Haziran ayında ödenmesi gereken borçlardı"

Geldiğimiz gün, 198 milyon TL'lik bir sportif borç vardı. Tüm spor dallarındaki toplam borcumuz. Bize futbolculara borcumuz olmadığı söyleniyordu ama futbol şubesine 141 milyon TL borç vardı."

Kamubulteni.com  | Ankara