Üniversite 26 bin lira maaşla sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 26 bin liraya kadar maaş ödemesi yapacağı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İşte detaylar..

Üniversite 26 bin lira maaşla sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 26 bin liraya kadar maaş ödemesi yapacağı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İşte detaylar..

28 Nisan 2022 Perşembe 00:19
Üniversite 26 bin lira maaşla sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu!

Kamuya ait üniversitelerden yüksek maaşla personel alım ilanları gelmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 26 bin liraya kadar maaş ödemesi yapacağı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Hangi mesleklerde alım yapılacak ? 

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan alım ilanına göre Üniversite bilgi işlem biriminde istihdam etmek üzere farklı branşlarda uzmanlaşmış 7 bilişim personeli alacak. İşte o branşlar ve ödenecek ücret 

  • Yazılım Geliştirme Uzmanı 2 Kişi (Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar)
  • Yazılım Geliştirme Uzmanı 1 Kişi (Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar)
  • Yazılım Geliştirme Uzmanı 3 Kişi (Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar)
  • Veri Tabanı Uzmanı 1 Kişi (Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar)

26 bin lira maaş

Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanı 2022 yılının Ocak ayında yaklaşık olarak 8,772 TL olarak belirlenmişti. Bu hesaplara göre Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar maaş alacak bir kişiye yaklaşık 26 bin lira maaş ödemesi yapılabilecek. 

Başvuru şekli ve zamanı 

Başvurular, 28/04/2022 – 12/05/2022 tarihleri arasında http://www.istanbulc.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu’nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle ilanda belirtilen belgelerle birlikte, 12/05/2022 tarihi mesai bitimine kadar İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığı Avcılar/İSTANBUL adresine elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Adaylardan istenen genel şartları aşağıdaki gibidir 

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece 2 Kat için başvuru yapabilir.)

d. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK’de belirtilen sürelerde (2 kat için en az 3 yıl, 3 kat ve üzeri için en az 5 yıl) mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı KHK'ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

e. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri.

f. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü sözleşmeli personel alım ilanının tamamına ulaşmak için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.