Dicle Üniversitesi Mülakatsız 58 Memur Alımı Yapacak

23 Ağustos 2022 Tarihli ve 31932 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan alım ilanına göre devlet üniversitesi olan Dicle Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere çeşitli mesleklerden toplamda 58 memur alımı yapacak. İşte alım yapılacak meslekler ve detaylar

Dicle Üniversitesi Mülakatsız 58 Memur Alımı Yapacak

23 Ağustos 2022 Tarihli ve 31932 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan alım ilanına göre devlet üniversitesi olan Dicle Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere çeşitli mesleklerden toplamda 58 memur alımı yapacak. İşte alım yapılacak meslekler ve detaylar

23 Ağustos 2022 Salı 10:56
Dicle Üniversitesi Mülakatsız 58 Memur Alımı Yapacak

Dicle Üniversitesi Mülakatsız 58 Memur Alımı Yapacak 

Kamu Üniversiteleri yeni eğitim öğretim yılı öncesinde memur alımlarına devam ediyor. Son olarak 23 Ağustos 2022 Tarihli ve 31932 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan alım ilanına göre devlet üniversitesi olan Dicle Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere çeşitli mesleklerden toplamda 58 memur alımı yapacak.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibi olacak

 • Hemşire - 14 Kişi 
 • Laborant - 1 kişi 
 • Ebe - 1 Kişi - Lisans 
 • Sağlık Teknikeri - 1 Kişi - Önlisans 
 • Diğer Sağlık Personeli - 3 Kişi - Önlisans * Lise 
 • Veteriner Hekim - 1 kişi - Lisans 
 • Güvenlik Görevlisi - 10 Kişi - Önlisans * lisans 
 • Tekniker - 1 Kişi - Önlisans 
 • ,Teknisyen - 4 Kişi - Lise 
 • Büro Personeli - 2 Kişi - Önlisans * lisans 
 • Mühendis - 1 Kişi - Lisans 
 • Destek Personeli - 18 Kişi - Lise

Başvuru Şartları Neler ?

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 3. Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3), önlisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve lise mezunları için 2020 KPSS (P94) sınavına girmiş olmak.
 4. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 5. Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.
 6. Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak.
 7. Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.
 8.  Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.
 9. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 10. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.
 11. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)
 12. Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir. 13- Atanmaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması olumlu gelenlerin atamaları yapılacaktır.

Başvurular online olacak

Adaylar başvurularını 23 Ağustos - 2 Eylül 2022 tarihleri arasında http://pbs.dicle.edu.tr/ adresinden online olarak yapabilecekler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.