Bakan Özer'den 2023 Ek Öğretmen Ataması Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi’nde soruları yanıtlıyor. Özer’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bakan Özer'den 2023 Ek Öğretmen Ataması Açıklaması!

Türkiye’de eğitimle ilgili negatif hava oluşturmaya çalışan bir kesim var. Özel okullar devlet okullarından daha iyi diyorlar. Hayır değil. Devlet okulları çok daha iyi. Bazı özel okullar ayrı.

Devlet, yapabileceğinin en iyisini yapmıştır ve her geçen yıl bütçeyi en fazla eğitime ayırıyor

Bakanlığa gelince reform yapmayacağım dedim. Türkiye’nin ihtiyacı olan reformdan ziyade süreci iyileştirmek.

Biz göreve geldiğimiz zaman 2 bin 782 anaokulu vardı tüm Türkiye’de. Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde okul öncesi seferberliği başlattık ve 3 bin tane yeni anaokulu yapacağız dedik.

Artık hiçbir ad altında okul öncesi eğitimde hiçbir ücret alınmayacak.

Okul dışındaki ortamları da iyileştirecek mekanizmaları inşa edersek, bu iki alan birbirini desteklerse o zaman biz sonuca çok hızlı ulaşırız. Reform çalışmaları sadece okula odaklandığı için başarısız olur. Okul dışı parametreler hedef alınmaz çünkü mali yükü çok fazladır.

Türkiye Yüzyılı’nda; değerlerini, Türkiye’nin dünyadaki anlamını içselleştirmiş, dünyaya farklı şeyler söyleyebilen, merhametin de kardeşliğin de doğaya saygının da örneklerinin toplumda yeşermesine katkı verecek genç nesille ilgili her türlü çalışmaya ağırlık vereceğiz. Öğretmene daha fazla yatırım yapacağız.

Deprem bölgesinden giden aileler artık hızla dönüyor. Öğrenci sayılarındaki artış bunu göstergesi.

Son soru: Ek atama var mı? Son bir ayda sadece öğretmen değil memur ataması da yaptık. Engelli öğretmen atamasını tamamladık. 45 bin öğretmen atamasını tamamladık. Şu süreçler tamamlansın atama yaparız. O arkadaşlarımızı atamaktan mutluluk duyacağız.

Açıkçası Bakan Özer öğretmen ataması ilgi sadece yukarıdaki cümleyi söyledi ve ücretli öğretmenlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.