Çanakkale Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Gerçekleştirilecek - Yaş, Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Çanakkale Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri ve zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek. Çanakkale Belediyesi memur alımıyla ilgili tüm detaylar ve daha fazlası kamu bülteni haber sitesinde.

Çanakkale Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Gerçekleştirilecek - Yaş, Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Çanakkale Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri ve zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek. Çanakkale Belediyesi memur alımıyla ilgili tüm detaylar ve daha fazlası kamu bülteni haber sitesinde.

30 Ocak 2019 Çarşamba 18:14
Çanakkale Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Gerçekleştirilecek - Yaş, Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Çanakkale Belediyesi Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yaş, Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Çanakkale Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri ve zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek. Belediye Başkanlığı'nın Sabah, Boğaz Vitamin, Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı kamu personeli alım ilanında personel alımıyla ilgili, 'Çanakkale Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.' ifadelerine yer verilirken, itfaiye eri alımı için başvuru yapacak adyaların İtfayecilik ve Yangın Güvenliği Meslek Yüksek Okulundan Mezun olması ve en az C sınıfı ehliyete sahip olması gerektiği, Zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların ise en az lisans mezunu olması gerektiği ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiği vurgulandı. Başvuru yapacak adaylar ayrıca yaş, kilo ve KPSS şartlarını da yerine getirmeliler.

Çanakkale Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel Şartları

  1. İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
  2. Türk vatandaşı olmak.
  3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış
  5. olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  6. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  7. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  8. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
  9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Başvuru Özel Şartları

a. İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP93, Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, zabıta memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSSP3 puanını almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
e. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

f. Zabıta Memuru kadrolarına atanacaklar için KPDS/ YDS İngilizce sınavından en az (D) seviyesinde puan almış olmak

Başvurular 11 Şubat ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında belediye başkanlığı'nın İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacak.

DİĞER ZABITA MEMURU ALIMLARI, İTFAİYE ERİ ALIMLARI, BÜRO PERSONELİ ALIMLARI, POLİS VE BEKÇİ ALIMLARIYLA İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK, ADAYLARLA BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.