Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması: Öğretmenlerin Aşılanacağı Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında öğretmenlerin aşılanması tarihini duyurdu.

Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması: Öğretmenlerin Aşılanacağı Tarihi Belli Oldu

Son dakika haberi: Öğretmenlerin aşı tarihi açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilk ders zilini çaldı. Bakan Selçuk açıklamasında şunları söyledi:

"Salgının seyrine göre okul risk değerlendirmesi yapılarak okulları açma konusunda ilin kendi koşulları içerisinde gerekli adımları atabilmesi için gerekli adımları atıyoruz.

İkinci yarı yılın herkese hayırlı olmasını diliyorum

Bu ilk adımı takip edecek adımımız 1 Mart'ta okul öncesi ve 8 ve 12. sınıf öğrencileri için okulların kapısını açmak olacak.

Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde de salgının ölçütü göz önüne alınarak, ilin kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz.

Okullar hangi koşullarda açıyoruz? Şunun bilinmesini isterim ki okulların açılmasıyla ilgili aldığımız kararlar uzun süren araştırma ve planlama kapsamında belirlendi.

Bunun ilk adımı tüm eğitim kurumlarının standarta tabi olmasıydı. Kararlılıkla tüm çocuklarımızın aynı sağlık güvenliği imkanı içinde olması için 27 Temmuz 2020 tarihinde bakanlığımızla TSE arasında imzalanan eğitim kurumlarında hijyen şartlarının iyileştirilmesi protokolü kapsamında kılavuz yayınladık"

ÖRĞETMENLERİN AŞILANMASI

Öğretmenlerin ilk doz aşısı Şubat ayı sonunda yapılacak.