Ziya Selçuk Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir mesaj yayımladı ve 21 Ağustos Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramını kutladı.

Ziya Selçuk Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kurban Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan bayram mesajında Ziya Selçuk, insanlığa verilebilecek en güzel mesajın bayramlar olduğunu dile getirdi. Bayramların ruh halimizi ferahlatan günler olduğunu da söyleyerek açıklamasını sürdüren Bakan Selçuk, bu bayramın kutuplaşmalar karşısında yeniden doğuş olmasını diledi.

Bakan Selçuk yayımladığı kurbak bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Evlerimizi, sofralarımızı, rızkımızı paylaşarak insanlığımızı yeşerttiğimiz; dargınlıkları barışa, farklılıkları zenginliğe dönüştürdüğümüz bir mübarek Bayrama daha kavuşmuş bulunmaktayız. İnsanımıza, insanlığa verebileceğimiz en önemli mesajların başında gelmektedir Bayramlarımız...
 
Çocuklarımızın masumiyetiyle değer kazanan, onların sevinci ve tebessümüyle güzelleşen bayramlarımız, ruh dünyamızı ferahlatan özel günlerdir.
 
İçinde bulunduğumuz yüzyılın Betvole dayattığı tüm kutuplaşma ve kuşatmalara karşı Bayramlarımız, “Her dem yeniden doğarız/ Bizden kim usanası” dizelerindeki Yunusça cevaptır."

Kutuplaşmalara ve ayrımcılık ile kuşatmalara dikkat çeken Bakan Selçuk, mesajının devamında, tüm öğrenciler başta olmak üzere öğretmenler ve eğitim camiasının bayramını tebrik ettiği söyledi. Bakan Selçuk mesajına şu ifadelerle son verdi: 

"Bu düşüncelerle öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; Yüce Allah’tan ülke ve milletçe, birlik ve beraberlik içinde geçireceğimiz nice bayramlar diliyorum.
 
Direksiyon başına geçecek sürücülerimizi de sabırlı ve dikkatli olmaya, mutlaka ama mutlaka trafik kurallarına uymaya çağırıyorum.
 
Siz Olmadan Bayram Olmaz..."

Kamubulteni.com | Ankara