Türk Eğitim-Sen'den "MEBildışına Adalet" Hashtagine Destek

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan İsteğe bağlı yer değiştirme müjdesi bekleyen öğretmenlerin başlattığı hashtag kampanyasına Türk Eğitim-Sen'den de destek geldi.

Türk Eğitim-Sen'den "MEBildışına Adalet" Hashtagine Destek

Talip Geylan, öğretmenlerin taleplerinin karşılanması gerektiğine vurgu yapan bir mesaj yayımlayarak, geçtiğimiz nakil döneminde yaşananların tekrarlanmaması gerektiğini belirtti. Sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "Öğretmenlerimiz, MEBİldışına Adalet diye çağrıda bulunuyor. Geçen nakil döneminde yaşananlar tekrarlanmamalıdır. Bakanlık, ‘-mış gibi’ yapmamalı ve açık kontenjanları tercihe açarak meslektaşlarımızın yer değiştirme taleplerini karşılamalıdır." ifadelerini kullandı.

Memur-Sen'den MEB'e "İsteğe Bağlı İl Dışı Yer Değiştirme" Çağrısı

Memur-Sen, MEB'den İsteğe bağlı iller arası yer değiştirme için başlatılan hashtag kampanyasına destek verdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, öğretmenlerin yer değişikliği beklentilerinin karşılanması gerektiğini vurguladı.

'Yılların Hasreti Bitsin Diye' Vurgusuyla başlatılan hashtag kampanyasına bir mesajla destek veren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Selçuk, MEB Bakan Yardımcı Mustafa Safran, MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan'ı da etiketleyerek, "MEBİldışına Adalet hashtag çalışması ile ailesine kavuşmak ve hasretini dindirmek için sesini duyurmaya çalışan meslektaşlarımız duyulmalı,adil bir yer değiştirme sistemiyle öğretmenlerimizin yer değişikliği beklentileri karşılanmalıdır." ifadelerini kullandı.