Tunceli'de öğretmenin aracını tarayıp ateşe verdiler

Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde PKK'lı teröristler bir öğretmenin aracını tarayıp ateşe verdiler. İşte yaşanan olay.

Tunceli'de öğretmenin aracını tarayıp ateşe verdiler

Tunceli’den son dakika haberi geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde bir öğretmene silahlı saldırı düzenlendi. Öğretmenin aracına yönelik silahlı saldırıda bulunanlar, aracı taradıktan sonra ateşe verdi. Haber alınamayan öğretmenin Şanlıurfa’da bulunan anne ve babası Tunceli’ye geldi.

Bölgede bulunan bir vatandaş durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Tunceli-Pülümür karayolunun 46. Kilometresine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler çevre güvenliğini aldı. Güvenliğin sağlanması üzerine itfaiye ekipleri, yangına müdahalede bulundu. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, aracı söndürdükten sonra araçta incelemede bulundu. İnceleme üzerine anahtarın kontak üzerinde olduğu ve araç üzerinde çok sayıda mermi olduğu, çevre ve içerisinde herhangi bir kan izinin olmadığı tespit edildi.

Bölgede incelemelerde bulunan güvenlik güçleri aracın plakasını sorgulattı ve aracın Şanlıurfa Siverek’te görevli bir öğretmene ait olduğu ortaya çıktı. Öğretmenin yeri henüz belirlenemedi. Ekipler, kayıp öğretmenin anne ve babasına ulaştı. Olayı duyarak şok geçiren anne ile baba bilgi almak için Tunceli’ye geldi.

Valilikten Açıklama Geldi

Tunceli Valiliği tarafından yaşanan olayla ile Ultrabet ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"16 Haziran 2017 günü saat 17.00 sıralarında 156 Jandarma hattına yapılan ihbarda Tunceli-Pülümür karayolu 46'ncı kilametresinde bir aracın yandığı, araç içerisinde herhangi bir kişinin olmadığı şeklinde bilgiler iletilmiştir. Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan incelemelerde yanan Renault marka aracın, Şanlıurfa-Siverek İlçesi'nde öğretmenlik yapan bir kişiye ait olduğu tespit edilmiştir. Olay yerine itfaiye ekipleri yönlendirilmiş, itfaiye ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla araçtaki yangın söndürülmüş, yapılan ilk incelemelerde araç sürücüsünün olay yerinde olmadığı, aracın anahtarının üzerinde olduğu ve aracın tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği anlaşılmıştır. Araç Pülümür İlçesi'ne çekilerek yapılan inceleme neticesinde, araç üzerinde çok sayıda mermi deliğinin olduğu, araç içerisinde ve çevresinde herhangi bir kan izinin olmadığı tespit edilmiştir. Kayıp olan araç sürücüsünün bulunması için bölgeye İHA ve Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler gönderilmiştir. Bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir."

Kamubulteni.com  | Tunceli