PKK'nın kaçırdığı öğretmen hakkında Eğitim Bir Sen'den açıklama

Son dakika haberi: Geçtiğimiz gün Tunceli'de PKK tarafından kaçırılan öğretmenin şehit edildiği örgüte yakın haber sitelerinde yayınlanmıştı. Ancak Eğitim Bir Sen yaptığı açıklamada öğretmenin hayatta olduğunu belirtti.

PKK'nın kaçırdığı  öğretmen hakkında Eğitim Bir Sen'den açıklama

Bundan 4 gün önce tatil için memleketi Gümüşhane’ye gitmek için yola çıkan öğretmen Necmettin Yılmaz, aracı ile yolda giderken PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan 23 yaşındaki öğretmen kaçırılmış ve aracı bölücü örgüt üyesi hain teröristler tarafından ateşe verilmişti. Olayın ardından bölgeye giden polis, sağlık ve arama kurtarma ekipleri, öğretmene ulaşamamıştı.

Bulunamayan öğretmen için bölgede operasyon başlatılmıştı.

Bugün örgüte yakın bazı yayın organlarından yapılan açıklamada öğremenin şehit edildiği söylenmişti. Ancak Eğitim Bir Sen konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve öğretmenin hayatta olduğunu belirtti.

Ne Olmuştu?

Tunceli Valiliği tarafından geçtiğimiz gün yaşanan olayla ilgili şu ifadelere yer verilmişti:

"16 Haziran 2017 günü saat 17.00 sıralarında 156 Jandarma hattına yapılan ihbarda Tunceli-Pülümür karayolu 46'ncı kilametresinde bir aracın yandığı, araç içerisinde herhangi bir kişinin olmadığı şeklinde bilgiler iletilmiştir. Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan incelemelerde yanan Renault marka aracın, Şanlıurfa-Siverek İlçesi'nde öğretmenlik yapan bir kişiye ait olduğu tespit edilmiştir. Olay yerine itfaiye ekipleri Asyabahis yönlendirilmiş, itfaiye ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla araçtaki yangın söndürülmüş, yapılan ilk incelemelerde araç sürücüsünün olay yerinde olmadığı, aracın anahtarının üzerinde olduğu ve aracın tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği anlaşılmıştır. Araç Pülümür İlçesi'ne çekilerek yapılan inceleme neticesinde, araç üzerinde çok sayıda mermi deliğinin olduğu, araç içerisinde ve çevresinde herhangi bir kan izinin olmadığı tespit edilmiştir. Kayıp olan araç sürücüsünün bulunması için bölgeye İHA ve Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler gönderilmiştir. Bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir."

Aybüke Öğretmen de 9 Haziran’da Şehit Edilmişti

Geçtiğimiz 9 Haziran günü Mardin’de Türkiye’yi yasa boğan bir haber daha gelmişti. Bölücü örgüt PKK, 9 Haziran’da Batman’ın Kozluk İlçesinde Belediye Başkanı AK Partili Veysel Işık’a saldırı düzenledi. Kalaşnikoflarla düzenlenen saldırı sonrasında bölgede çatışma çıkmış ve çıkan çatışmada olay yerinde bulunan 22 yaşındaki Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, teröristlerin açtığı ateş sonucu başından vurularak şehit oldu.

Kamubulteni.com  | Ankara