Öğretmenleri Hüsrana Uğratan Promosyon Anlaşması: 12.700 TL Tek Seferde Hesaplarda Ama...

Öğretmenler için promosyon anlaşmaları yapılmaya devam ederken. Bir ilçede 19 bin promosyon alınırken bir ilçeden 12 bin alınıyor. Öğretmenler tepkili.

Öğretmenleri Hüsrana Uğratan Promosyon Anlaşması: 12.700 TL Tek Seferde Hesaplarda Ama...

Öğretmenlerin tepki gösterdiği bir promosyon anlaşması da Sivas'tan geldi. Sivas Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 12.700 TL promosyon anlaşmasın imza attıklarını duyurdu.

Maaş promosyon sözleşmesi biten ya da daha önce imzaladığı promosyon anlaşmasını günümüz koşullarında yetersiz görüp miktarda revizyona gidilmesini isteyen kurumlar, bankalarla ihale görüşmelerine çıkmaya devam ediyor.

Türkiye rekoru olarak addedilebilecek miktarların ortaya çıktığı anlaşmaların sonucunda bankalar arasındaki rekabet de gün geçtikçe kızışıyor.

50 bine dayanan promosyon miktarlarının konuşulduğu ortamda çalışanlarına en fazla fayda sağlayacak teklife onay vermeye çalışan kurumlar, ihaleleri büyük bir titizlikle yürütüyor.

Bu bağlamda son promosyon anlaşması haberi Sivas Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi. Türkiye İş Bankası ile yapılan 3 yıllık sözleşme kapsamında kurum personellerinin hesabına tek seferde 12 bin 700 TL yatırılacak.

İlgili promosyon haberi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden şu ifadelerle duyuruldu:

''Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlarda görevli kadrolu ve sözleşmeli personelin maaş ve diğer ödemelerine ilişkin ihale süreci tamamlandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ekrem Yurt, Şube Müdürleri,  sendika temsilcileri ve ilçemizdeki banka temsilcilerinin  katıldığı ihaleyi Nisan 2023 tarihinden başlamak üzere  3 yıl için  Türkiye İş Bankası kazandı. Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem yurt ve Türkiye İş Bankası Şarkışla Şubesi Müdürü Aytaç Doğan arasında imzalanan promosyon anlaşmasına göre 15.04.2023-15.03.2026  tarihleri arasında kurum personelimizin maaşları İş Bankası şubesince ödenecek ve 12700 TL kurum personelimizin hesabına  tek seferde yatırılacak.  Yaklaşık 6 yıldır maaş ödemelerimizi gerçekleştiren Halk Bankası Şarkışla Şubesine ve değerli personeline , Nisan ayından itibaren kurum personelimizin maaş ödemelerini yapacak olan Türkiye İş Bankası Şarkışla Şubesine ve ihaleye katılan banka temsilcilerine kurumumuza gösterdikleri teveccüh sebebiyle teşekkür ederiz.''