MEB'den Öğretmenlerin Sağlık Mazereti Duyurusu Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada öğretmenlerin sağlık mazereti duyurusuna yer verildi.

MEB'den Öğretmenlerin Sağlık Mazereti Duyurusu Geldi

MEB'den sözleşmeli öğretmen sağlık mazeretine ilişkin açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak çalışmakta  olan öğretmenlerin sağlık nedeniyle yer değiştirmesine ilişkin bir son dakika açıklaması geldi.  MEB'den yapılan açıklamada, sağlık sorunları nedeniyle mazeret tayini isteyen ve tayinleri çıkan personellerin gönderecekleri evraklara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre sağlık sorunları nedeniyle tayin edilen sözleşmeli öğretmenlerin bugünden başlayarak 31 Ağustos tarihi mesai bitimine kadar sağlık kurulu raporu, vukuatlık nüfus kayıt örneği ve aşağıdaki dilekçe ile başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sözleşmeli öğretmenler 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren en geç 31 Ağustos 2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan dilekçe ve ekleri (Sağlık kurulu raporu, Vukuatlı nüfus kayıt örneği) ile birlikte şahsen veya bir yakını aracılığıyla sağlık mazeretine bağlı olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Personel Genel Müdürlüğü"

Dilekçe için

Geçtiğimiz Canlı Bahis gün ise yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, Bakanlık Makamının 02/08/2018 tarihli ve 49969 sayılı Makam Onayı çerçevesinde kendisi, eşi ve çocukları ile ana ve babasının hastalığına bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Bu kapsamda başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenler; kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde Devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin alacakları sağlık kurulu raporlarını, vukuatlı nüfus kayıt örneği ile tedavi yaptıracakları illeri belirtir dilekçelerini 27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında görev yaptıkları il millî eğitim müdürlüklerine ibraz edeceklerdir. İl millî eğitim müdürlükleri öğretmenlerin bu başvurularına ilişkin belgelerini en geç 5 Eylül 2018 tarihine kadar Bakanlığımıza göndereceklerdir. Atamalar sözleşmeli öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde alanları itibarıyla ihtiyaç olması ve boş pozisyon bulunması halinde gerçekleştirilebilecektir.

Kamubulteni.com  | Ankara