Kabinede Gündeme Geldi: 2021 Öğretmen Atamaları Hakkında Son Dakika Açıklaması

Milli Eğ-itim Bakanı Ziya Selçuk'tan 2021 yılı öğretmen atamaları hakkında yeni açıklama geldi. Bakan Selçuk, konunun kabinede gündeme geldiğini söyledi.

Kabinede Gündeme Geldi: 2021 Öğretmen Atamaları Hakkında Son Dakika Açıklaması

Ziya Selçuk'tan 2021 öğretmen ataması açıklaması.

2020 yılı KPSS'nin yapılmasının ardından yüz binlerce atama bekleyen öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen ataması yapmasını bekliyor. Aylardır devam eden bekleyiş sürerken Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamaları ile ilgili canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında 2021 yılı öğretmen atamaları için başlatılan çalışmanın devam ettiğini, kabinede bu konunun konuşulduğunu söyledi. 

Bakan Selçuk açıklamasında, atamalar için KPSS tarihlerini de dikkate alacaklarını söyleyerek,  "Bu konuyla ilgili ekipler çalışıyor. Bu hem finansal boyutu olduğu hem de Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir kabine görüşü çerçevesinde hangi bakanlığa kaç kadro ayrılacağı sürecine bağlı. Biz bu KPPS sınavlarının tarihlerini de dikkate alarak, öğretmen adaylarımızın mağdur olmaması için imkanları zorlayarak bir takım çalışmalar yapmaya uğraşıyoruz. Sanki biz biliyoruz da söylemiyoruz gibi şeyler duyuyoruz ama şu an gerçekten belli değil. Belli olması için emin olsunlar uğraşıyoruz. Çok uzamaması için elimizden geleni yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMAYA GÖRE...

Bakan Selçuk KPSS tarihini dikkate alarak atama yapacaklarını söyledi. Buna göre ilk atamanın 2021 ÖSBT'den önce gelmesi bekleniyor. 2021 ÖABD 15.08.2021 tarihinde yapılacak ve sonuçları 16 Eylül 'de açıklanacak.

Atama duyurusu geldiğinde haberdar olmak için TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA