Engelli Öğretmenler Atama Sayısının Yükseltilmesini İstiyor

Engelli Öğretmenler atama sayılarının azlığından şikayetçi. Kamu Bülteni internet sitesine bu konuda yüzlerce mail gelmiş durumda. Yetkililerin bu konuda duyarsız kaldığını belirten engelli öğretmen adayları , atama sayısında iyileştirme beklediklerini belirtiyor.

Engelli Öğretmenler Atama Sayısının Yükseltilmesini İstiyor

Kamu Bülteni sitesine gelen maillerden birinde H. Aktaş isimli üyemiz, "Engelli ogretmen atama sayilarinin yukseltilmesini gundeme getirmenizdir. Bir diger istegimiz ise felsefe bolumu mezunlari olarak aldigimiz egitim bilim, sanat ve dusunce alanlarinda gosterdigimiz cabanin yadsinamaz onemini iletmenizdir. Liselerde staj egitiminde cogu arkadasim ile gordugumuz manzara bizi sasirtti felsefe egitiminin bilim ve din gibi alanlarla hic bir ilgisinin bulunmadigi veyahut dogma urunlerden meydana geldigi hayal oldugu ile ilgili. Asil olan ise butun bilimler felsefeden dogmus olmasi ve Marsbahis dusunce alanimizin ve zihniyetimizin degismesi, koklu ve kalici egitimin yayginlasmasi, farkli dusunebilen insanlarin olmasi sebebiyle sanatta ve diger bilimlerde cesitlilik artmasi icin felsefeye onem verilmesini talep ediyoruz. Ilgi ve alakanizdan dolayi tesekkurlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

KONTENJANIN ARTMASINI TALEP EDİYORLAR

Bir diğer üyemiz ise sosyal medya gruplarımız üzerinden konuyla ilgili bize ulaşarak, "Merhaba  ben bir engelli öğretmen adayıyım geçen haziran ayında engelli öğretmen ataması oldu ama çok az sayıda atama oldu tekrar engelli öğretmen atamasının yapılması ve iyi bir kontenjanın verilmesi konusunu da özellikle dile getirebilir mısınız bir engelli kardeşin olarak senden isteğim ve dileğimdir şimdiden çok teşekürler Allah razı olsun inşallah..." ifadelerini kullandı.

KAMUBÜLTENİ.COM - ANKARA