Ağustos Ayında 10 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Ağustos ayında 10 bin öğretmen alımı yapılacağı müjdesini verdi.Detaylar haberimizde.

Ağustos Ayında 10 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN HAK-İŞ'in Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlediği etkinlikte yapmış olduğu konuşmada öğretmen alımları, taşeron işçiler, istihdam seferberliği gibi gündemde olan konulara değindi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN öğretmenlere 10 bin ek kadro verildiğini bu kadrolara atamaların Ağustos ayında yapılacağını söyledi. ‘’Kadınlarımızın ve gençlerimizin iş hayatına katılımından memnunuz. İstihdam alanlarını çoğaltmalıyız. 16 Nisan'dan sonra yeni bir dönem başlayacak. Bu yeni dönemin şartlarına göre bütün konular çok daha farklı bir şekilde ele alınacak. Öğretmenlere yönelik 10 bin kadro açıldı. Ağustos'tan sonra Betsidney bir 10 bin daha ilave edilecek.’’ diyen ERDOĞAN taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda da gerekli talimatları verdiğini ve o süreci de yakından takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan duyurularda 2017 yılında 20 bin öğretmen alımı yapılacağı açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın bugün  verdiği bu müjdeyle 2017 yılında 30 bin öğretmen alımı yapılacağı netlik kazanmış oldu.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA