2020 Lise Mezunu Astsubay ve Subay Alımına Başvuru Yapacaklar Dikkat!

2020 yılı lise mezunu adaylar arasından askeri öğrenci alımı için başvurularda son 2 güne girildi. Peki MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte başvuru detayları ve başvuru ücreti ile 2020 MSÜ yazılı sınav tarihi.

2020 Lise Mezunu Astsubay ve Subay Alımına Başvuru Yapacaklar Dikkat!

2020 MSÜ başvuruları sona eriyor.

2020 yılı Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı sınavı için başvurularda son saatlere girildi. Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında sınav başvurularının 10 Şubat 2020 günü sona ereceğine yer verildi. Subay ve astsubay olmak isteyen lise mezunu adayların , MSÜ 'ye girişte ilk aşama olan yazılı sınava başvuru yapması gerekecek.

Kadın erkek polisler, askerler ve jandarmalarrla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

Milli Savunma Üniversitesi  tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Başvurusunu yapmayan adaylar 10 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla http://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

Sınav ücretinin ödenmesi için son gün 11 Şubat 2020!

Adaylar sınav ücretlerini 10 Şubat 2020 tarihine kadar 2020-MSÜ Kılavuzunun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER ‘de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabileceklerdir.

11 Şubat 2020 tarihinde ise yalnızca ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER ‘de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabileceklerdir."

YKS DETAYI

MSÜ sınavına başvuru yapan adaylar , başvurusu devam eden YKS 'ye de müracaat etmesi gerekmektedir. MSÜ 'ye astsubaylık için girecek adayların TYT 'ye , subaylık için girecek adayların ise hem TYT hem de AYT 'ye müracaat etmesi gerekmektedir. 

MSÜ SUBAY ASTSUBAY ÖĞRENCİSİ ALIMI ŞARTLARI

Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

- Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak. (01 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Kadın öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları (2000 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

- Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2020 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak (Daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar.),

- 2017 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2017 ve öncesi mezun durumda olanlar dâhil).

- Lise ve dengi okulların tamamından bu maddede belirtilen tarihlerde mezun olan/mezun olabilecek tüm adayların başvuru yapmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

BAŞVURU ŞEKLİ

Adaylar önce ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvurusunu yapacak. Başvurusunu yapan adaylar daha daha sonra 100 TL olan MSÜ sınav ücretini aşağıdaki anlaşmalı bankalara yatıracak.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

MSÜ sınavı 29 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

SUBAY ASTSUBAY ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

YKS İLE LİSE MEZUNU JANDARMA VE POLİS ALIMI

2020 YKS ile lise mezunu jandarma ve polis alımı da yapılacak. Başvuru detayları aşağıda:

Polis alımı için TIKLAYIN

Jandarma alımı için TIKLAYIN