Mersin Üniversitesi Hastanesi 70 Hizmetli Alımı Yapacak

Mersin Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı ve en az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapılacağına yer verildi. Temizlik personeli, hasta bakımı ve temizliği hizmetlerinde çalıştırmak üzere yapılan personel alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com yazısında. İşte detaylar.

Mersin Üniversitesi Hastanesi 70 Hizmetli Alımı Yapacak

Mersin Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı ve en az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapılacağına yer verildi. Temizlik personeli, hasta bakımı ve temizliği hizmetlerinde çalıştırmak üzere yapılan personel alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com yazısında. İşte detaylar.

11 Haziran 2020 Perşembe 00:03
Mersin Üniversitesi Hastanesi 70 Hizmetli Alımı Yapacak

Mersin Üniversitesi 70 işçi alımı yapacak.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruda , en az ilkokul mezunlarından hastaneye işçi alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolarda istihdam etmek üzere yapılan işçi alımında başvuru bilgileri haberimizde. 

657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanununa göre çalıştırılmak üzere "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre yapılacak işçi alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18-40 yaş aralığında olmak (Temizlik Hizmetleri) 18-35 yaş aralığında olmak( Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri)

3) İŞKUR'da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen mezuniyetlerde olmak.

4) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenleri,

5) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

6) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

7) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

8) Adaylar, başvurunun son günü itibari ile duyuru tablosunda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim ve özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

9) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak veya muaf olmak).

10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

11) Başvurunun son günü itibarıyla işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak ve tablodaki unvanlara ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımak.

KADRO DAĞILIMI VE ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU TARİHİ

İşçi alımı başvurusu İşKUR üzerinden alınacak. Başvurular 15 Haziran 2020 gününde başlayacak. Başvurular başladığında haberdar olmak için kamubulteni.com uygulamasını indirin.

Başvurusu devam eden hastane işçi alımları  için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Saniye 2020-06-11 15:56:46

Ücret konusunda ne olur asgarimi