Talep Git Gide Artıyor: Togg ´a sipariş sayısı 41 bine ulaştı

Togg'a ilk 3 günde ilgi büyük oldu: 41 bin sipariş geldi.

Talep Git Gide Artıyor: Togg ´a sipariş sayısı 41 bine ulaştı

16 Martta talep toplamaya başlayan Türkiye'nin yerli ve akıllı otomobili Togg'da ön sipariş sürecinden bu yana talep patlaması yaşanıyor.

Öte yandan teslimatların ay sonunda başlayacağı belirtilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bugün itibarıyla Togg T10x siparişi 41 bin oldu" dedi.

Bu süre zarfında Togg'da ön sipariş sayısı 50 bine yaklaştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yapamazsınız, Hani fabrikası nerede? Neresi yerli ki? Fabrikada üretim bandı yok ithal bunlar, 2 milyon liradan aşağı olmaz, kimse almaz, Bu cümleleri kuranları hatırladınız değil mi? Bugün itibarıyla Togg T10x siparişi 41 bin oldu!"

İlk teslimat tarihi de belli oldu

İlk teslimatın ay sonundan itibaren başlayacağı belirtilirken sahiplerini bekleyen yeni araçların bantlardaki görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Togg, şu ifadeleri kullandı: "24 saatte aldığımız 22 bin 150 adet T10X ön siparişi ardından anlık Togg Teknoloji Kampüsümüz. Ay sonundan itibaren teslimatlara başlıyoruz. Teşekkürler Türkiye!"

Togg için ön başvuru süresi ise 27 Martta sona eriyor

Başvuru için Trumore uygulamasından veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir kullanıcı, havale ya da kredi kartı aracılığıyla Trumore e-Cüzdan'a 60 bin lirayı aktardıktan sonra ön sipariş vermek istedikleri T10X'i konfigüre edip ön ödemeyi yaparak çekilişe katılmaya hak kazanacak.

Ön sipariş dönemi kapandıktan sonra dijital çekiliş, 28 Mart'ta noter huzurunda yapılacak.