Doğalgaz İle İlgili Büyük Müjde!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı iftar programı sonrası yaptığı açıklamada yerli doğalgaz ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Doğalgaz İle İlgili Büyük Müjde!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı iftar programında yeraltı kaynaklarını sonuna kadar kullanmak ve ekonomiye kazandırmak için  kararlı olduklarını anlattı.
Bakan Dönmez, "Nasipse önümüzdeki yıl belki bugünlerde yerli gazımızı kullanır hale geleceğiz. Ocağınızda çay demlediğinizde artık Karadeniz'in binlerce metre altındaki o gazla demlemiş olacaksınız" dedi. 


Aramaları Arttırdık 
"Sabrettik sonuna geldik. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu yeni nesiller açısından önemli bir kaynaktır. Size tam 540 milyar metreküplük bir doğalgaz kaynağını teslim edeceğiz. 25 yıl yetecek bu ülkeye" dedi.
Bakan Dönmez, "Temiz enerji kaynaklarıyla enerji ihtiyacımızı karşılama yönünde ciddi hamleler var. Biz de son 20 yılda yüzde 38 olan kurulu gücümüzün içerisindeki payı, deniz enerjisinin payını, yüzde 54'e çıkardık. 30 bin megavatlık kurulu gücümüz artık 100 bin megavatı geçti." Dönmez, arama çalışmalarını artırdıklarını ifade ederek, "Ne kadar çok yerli ve yenilenebilir kaynakları kullanırsak içinde bulunduğumuz küresel enerji güvenliği riskini daha rahat atlatırız. Onun için doğal kaynak aramalarını artırdık" diye konuştu.