Sivas Sarkışla Belediyesi’ne Lisans Mezunu , Erkek İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Sivas Sarkışla Belediyesi'ne KPSS en az 70 puan şartıyla lisans mezunlarından erkek itfaiye eri alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların lisans mezunu olması şart.

Sivas Sarkışla Belediyesi’ne Lisans Mezunu , Erkek İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Sivas Sarkışla Belediyesi'ne KPSS en az 70 puan şartıyla lisans mezunlarından erkek itfaiye eri alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların lisans mezunu olması şart.

14 Haziran 2021 Pazartesi 18:01
Sivas Sarkışla Belediyesi’ne Lisans Mezunu , Erkek İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Sivas’ın Sarkışla İlçesi Belediyesi’ne lisans mezunlarından C sınıfı sürücü belgesine sahip Erkek itfaiye eri alımı yapılacak.

Sarkışla Belediyesi itfaiye eri alımı için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS’ye girmiş olması ve en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Başvurular, 26 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasında belediyenin insan kaynaklarına şahsen başvuru şeklinde yapılacak. Başvuru sırasında gerekli belgeler ve diğer ayrıntılara belediyenin resmi sayfasından ilgili tarihlerde de erişim sağlanabilecek.

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder.

Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

Adaylarda aranacak diğer şartlar şu şekilde sıralandı:

• Türk vatandaşı olmak,
• Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
• Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten 

işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

• Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, 

• İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

• İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim 

şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarına (KPSS) girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, 

• Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 

• 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte itfaiye eri için 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır, 

• Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 

• İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Son Güncelleme: 14.06.2021 19:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayhan Öztav 2021-06-15 09:16:32

Yazıktır ya önlisans itfaiyecilik bölümü var bir belediye lise mezunu alıyor biri lisans mezunu alıyor saçmalığa bak