Başvuru Formu Yayımlandı: Zabıta Memuru ve Düz Memur Alımı Başvurusu Başlıyor

Beyoğlu Belediyesi zabıta memuru ve düz memur alımı başvurusu için başvuru formu yayımlandı. İlana başvurular 28 Aralık Pazartesi günü başlıyor. Başvuruya ilişkin detaylar ve başvuru bilgileri yazımızda.

Başvuru Formu Yayımlandı: Zabıta Memuru ve Düz Memur Alımı Başvurusu Başlıyor

Beyoğlu Belediyesi zabıta memuru ve düz memur alımı başvurusu için başvuru formu yayımlandı. İlana başvurular 28 Aralık Pazartesi günü başlıyor. Başvuruya ilişkin detaylar ve başvuru bilgileri yazımızda.

26 Aralık 2020 Cumartesi 15:47
Başvuru Formu Yayımlandı: Zabıta Memuru ve Düz Memur Alımı Başvurusu Başlıyor

Belediyeye 80 zabıta ve düz memur alınacak. Başvuru formu yayımlandı.

Beyoğlu Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre zabıta memuru, düz memur kadrolarına kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Beyoğlu Belediye Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda başvuru formuna yer verildi ve başvuruların 28 Aralık 2020 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi. Zabıta memuru kadrosu için şahsen başvuru istenirken memur kadrosuna mail yolu ile veya posta yolu ile de başvuru yapılabileceğinin altı çizildi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Beyoğlu Belediyesi 'nin memur alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacaklarda aranan özel şartlar ise şu şekilde:

 • İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için;657sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48incimaddesinin(A) fıkrasında belirtilen şartların yanısıra BelediyeZabıtaYönetmeliği’nin13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına,soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67metre,kadınlardaen az 1.60metreboyundaolmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10kg’dan fazla farkolmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.        

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDI

Beyoğlu Belediyesi resmi internet adresinden yapılan açıklamada başvuru formunun yayımlandığına ve başvuruların 28 Aralık tarihinden itibaren alınacağına yer verildi.  Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla müracaatını yapması gerekiyor.

 • Başvuru Formu, Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından(www.beyoglu.bel.tr)temin edilecektir.
 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • 3 adet biyometrikfotoğraf,(1 adedi forma yapıştırılacak)

Başvuruya ilişkin duyuru ise şu şekilde:

 • Yukarıda sayılan başvuru belgelerini, 28.12.2020 ile 04.01.2021tarihleri arasında saat 16.30’a kadar (mesai günlerinde saat 09.30-16.30 arasında) Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:121 adresindeki Beyoğlu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Elektronik ortamda, BelediyemizinBasvuru@beyoglu.bel.tr internet adresine,
 • Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Beyoğlu Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü,Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:121 Beyoğlu/İSTANBUL adresine gönderebileceklerdir.
 • Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Zabıta memuru kadrolarına başvurular;

 • Başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Beyoğlu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvurularını yapacaklardır.
 • Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru formu için TIKLAYIN

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLAYIN

Son Güncelleme: 26.12.2020 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
.. 2020-12-26 16:18:53

Bu 70 takıntısı nedir Arkadaş..

Avatar
E 2020-12-26 16:45:50

60 olsa nolurdu

Avatar
Selma 2020-12-26 17:00:01

Lútfen bu 70 puan düşünülsün zabıta memuru eskiden 60 dı Şimdi de birden 70 mi oldu arkadaş lütfen insin lütfen yani gerçekten insanların buna ihtiyacı var

Avatar
Lisans 2020-12-26 17:14:24

Saçma sapan bölüm şartı bu nedir ya ayrıca 30 yas sınırını da aşın artık

Avatar
Mehtap 2020-12-26 17:31:57

Ya yeminederim ne başvuru açılıyor ne yaş sınırı beni deli ediyor ya

Avatar
Aslan 2020-12-26 17:40:12

Basvuru nasil yapiyoruz

Avatar
O 2020-12-26 18:11:52

70 puan şartı kalksın artık bide 30 yaş nedir memurluğa geçiş 35 yaş zaten sınır

Avatar
Can 2020-12-26 18:30:08

Bu kpssye niye giriyoruz arkadaş ya her iş de bir şart var lanet olsun böyle sisteme