2019-1 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Şartları ve Sayfası

Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvuru ekranı erişime açıldı ve başvurular alınmaya başladı. Uzman erbaş alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı haberimizde.

2019-1 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Şartları ve Sayfası

Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvuru ekranı erişime açıldı ve başvurular alınmaya başladı. Uzman erbaş alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı haberimizde.

09 Ocak 2019 Çarşamba 08:55
2019-1 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Şartları ve Sayfası

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru ekranı açıldı. İşte tüm detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçtiğimiz hafta uzman erbaş alımı duyurusu geldi. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından farklı branşlara uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi. Kamubulteni.com olarak takipçilerimize anında bildirim olarak haber verdiğimiz uzman erbaş alımında başvuru ekranı açıldı.

Sahil Güvenlik tarafından yapılan son dakika açıklamasında başvuruların alınmaya başladığı ve internet üzerinden ön başvuruların 17 Ocak 2019 tarihine kadar alınacağına yer verildi.

Saat 14,00 ‘da başlayan uzman erbaş alımının detayları şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir:

 • T.C. vatandaşı ve erkek olmak,
 • En az lise mezunu,
 • 01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir
 • Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak,
 • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, 07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-14’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir)
 • Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek,
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
 • Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak,
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak (başvuru yapan tüm adayların durumları diğer Kuvvet Komutanlıkları ile J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı tarafından sorgulatılmakta, bu durumda olmasına rağmen başvuru yapan adayların işlemleri hangi aşamada olursa olsun (atamaları yapılmış olsa dahi) iptal edilmektedir.)
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak,
 • Verilen ceza ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılması karar verilse veya affa uğrasa dahi, Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 Sayılı Askeri Ceza Kanununun 148’inci maddesinde yazılı suçlardan mahkum olmamak,
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak,
 • Sağlık durumunun (TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre) uzman erbaşlığa elverişli olduğunu, sevk edilecekleri tam teşekküllü hastanelerden alacağı raporla kanıtlamak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak (Adaylar; sevk edildiği hastanede sağlık kurullarınca kendilerine verilen ön raporlara ön rapor tarihinden itibaren 3 gün içinde itiraz edebilir ve hastaneye sevk edildikleri tarihten itibaren 1 ay içerisinde ön sağlık kurulu raporlarını Sahil Güvenlik Komutanlığına teslim etmekle sorumludurlar. Bu süreden sonra gelecek raporlar dikkate alınmayacaktır.),
 • Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak (1’inci maddede yer alan tablodaki kaynakları karşılamak),
 • En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.).

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantı adresine gidin ve müracaatınızı yapın.

Başvuru için TIKLAYIN

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI İLANI GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN KAMUBULTENİ.COM MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 09.01.2019 08:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adem 2019-01-24 21:51:32

hemen uzman olmak istiyorum