Silahları Hazırlayın Demişti: Türkiye'nin Konuştuğu İmam'dan "Cemaat" ve "Silah" Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde bir camide çekilen bir video Türkiye'nin gündemine oturmuş, imamın "silahları hazırlayın" sözleri tepki çekmişti.

Silahları Hazırlayın Demişti: Türkiye'nin Konuştuğu İmam'dan "Cemaat" ve "Silah" Açıklaması

İstanbul'daki o imam ilk kez açıklama yaptı. İmama Diyanetten soruşturma açılırken, imam kendini bakın nasıl ifade etti.

Gün geçmiyor ki ülkemizde yeni gariplikler yaşamayalım. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi'de yaşandı.

Görüntülerde imam olduğu iddia edilen bir kişinin "Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın" sözlerinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçti. Diyanet'ten yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı duyuruldu. İfade verdikten sonra yaşananları anlatan imam, "Bizim Alevi, Kürt, Sünni ile bir sıkıntımız yok" diyerek kendini savundu.

Diyanet O İmamla İlgili Açıklama Yaptı!

640xauto-1.webp

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, "Bazı medya mecralarında yer alan, İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki bir camide yaşandığı iddia edilen görüntülere ilişkin Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmıştır." bilgisi paylaşıldı.

İmam İse Kendini Savundu ve Provokatif Eylem Yapma Peşinde Değiliz Dedi

Polise ifade verdikten sonra yaşananları anlatan imam Gündoğdu, "Gaziler, şehitler başımın tacıdır. Ben her hafta rutin olarak bu duaları yapıyorum. Devletin başındaki adam kim olursa olsun ben her zaman devlet büyüklerine dua eden bir adamım. Darbedilmedim, tanımıyorum ilk defa gördüm ama Allah onlara hayırlı ıslah etsin. Bugün hutbenin konusu da gaziler ve şehitler ile alakalıydı. Biz kafatası milliyetçisi de değiliz. Allah için Türk ay yıldızlı bayrağımızın altında bütün etnik gruplar yaşıyor. Bizim Alevi, Kürt, Sünni ile bir sıkıntımız yok. Biz provokatif eylem yapma peşinde değiliz. Cemaatimiz bizi biliyor" dedi. Evinin 2018 yılında kurşunlandığını belirten İmam Gündoğdu, "Orada da aynı şeyler vardı. Bu söylemlerden dolayı" diye konuştu.