Evinizde 1 adet portakal varsa hemen deneyin! Leke çıkarıcılara bir daha para vermeyeceksiniz

Portakal kabuğu ile mucize sonuçlar yaratan bir temizlik sağlayabilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler...

Evinizde 1 adet portakal varsa hemen deneyin! Leke çıkarıcılara bir daha para vermeyeceksiniz

Portakalı sadece sağlıklı bir meyve olarak bildiğimizi düşünüyorsak yanılıyoruz. Aslında portakal ev temizliğinde de etkili bir mücadele aracı olarak kullanılabiliyor. Portakalın kabuğundaki doğal yağlar ve asitler güçlü temizlik özelliklerine sahip.

Portakal kabuğu yağı, zorlu lekelerin ve kirin üzerinde etkili bir şekilde çalışan doğal bir temizlik malzemesi. Kirleri ve yağ lekelerini kolayca gideriyor. Ayrıca portakal suyu da inatçı lekeleri ve kiri çıkarmakta etkili. Doğal bir dezenfektan özelliği de bulunuyor.

portakal kabuğu

Portakal ile ev temizliği yapmak oldukça pratik. Portakal kabuğu yağını suyla karıştırıp lekeli yüzeylere uygulayınca lekeler kayboluyor. Ya da temizlik suyuna portakal suyu ekleyerek yüzeyleri temizleyebilir, aynı zamanda hoş koku bırakabilirsiniz.

Portakal, sadece besin değeri yüksek bir meyve değil, aynı zamanda ev temizliğinde de etkili bir mücadele aracı. Kimyasal içermeyen doğal bir temizleyici olan portakal, evinizi kir ve lekelerden arındırmanın yanı sıra hoş bir koku da sağlıyor. Böylece portakalın aslında gizli bir süper gücü olduğunu keşfedebiliyoruz.